۹:۱۳ ق.ظ ۱۳۹۸-۰۹-۰۹

موضوع انشا

یک هفته بدون اینترنت را چگونه گذرانده‌اید؟

می‌گفت: اگر همین‌طور به اعتصابمان ادامه بدهیم در شبکه‌های خارجی از ما حمایت خواهند کرد و حتما اینترنت وصل خواهد شد. من نمی‌دانستم اعتصاب یعنی چه و وقتی از بابایم پرسیدم، گفت: اعصابش را ندارم برایت توضیح بدهم. و من فهمیدم که اعتصاب و اعصاب به هم ربط دارند.

نویسنده:

راه راه: به نام خدایی که اینترنت را آفرید تا انسان دست‌خالی نماند.
بر همگان واضح و مبرهن است که اینترنت خیلی وسیله خوبی است و ما از اینترنت استفاده‌های خوبی می‌کنیم. به جان مادرمان فقط استفاده خوب می‌کنیم. اما از وقتی اینترنت را قطع کرده‌اند، خانه ما به فرق کرده است. بابایمان که همه جوک‌هایش را از کانال« از خنده منفجر شوید» استخراج می‌کرد و ‌در جمع می‌خواند، این هفته حتی یک جوک هم نتوانست بگوید و ارج‌وقربش در فامیل خیلی پایین آمد.
مامانمان هم که هر شب یک غذا از سایت آشپزی آسان فقط با سیب‌زمینی می‌پخت، از آن شب سیاه که اینترنت رفت دست به آشپزی نزد و همان سیب‌زمینی را هم نتوانست درست کند. بابا که زیر چشمانش گود افتاده و صورتش کبود شده بود می‌گفت: اگر همین‌طور به اعتصابمان ادامه بدهیم در شبکه‌های خارجی از ما حمایت خواهند کرد و حتما اینترنت وصل خواهد شد. من نمی‌دانستم اعتصاب یعنی چه و وقتی از بابایم پرسیدم، گفت: اعصابش را ندارم برایت توضیح بدهم. و من فهمیدم که اعتصاب و اعصاب به هم ربط دارند.
برادرم در حالی که یک گوشه را نگاه می‌کرد و از هرچند ثانیه آهی می‌کشید و دوباره همان گوشه را نگاه می‌کرد گفت:غذای جسم به چه دردمان می‌خورد وقتی غذای روح نداریم. پدرم به احترام این حرف بزرگ یک دقیقه ایستاده دست زد و دوباره نشست و در حالی که کنترل تلویزیون دستش بود به سازندگان تلویزیون حرف‌های زشت می‌گفت به غصه خوردن ادامه داد.
آبجی مریم هم برای اینکه فاصله‌اش با اینترنت موجب جدایی‌شان نشود گاهی آن را روشن می‌کرد و وارد اسنپ می‌شد و نگاهش می‌کرد و بعد با چشمانی اشک‌بار خارج می‌شد.
من هم در این هفته که اینترنت نداشتیم فهمیدم برادرم یک خال گوشه لبش دارد و خواهرم چشم‌هایش آبی است و بابایم موقع حرف زدن گاهی سینش شین می‌زند و مامان هم دو تا از دندان‌هایش افتاده است. و این چیزها را از گوگل نمی‌توانستم به دست بیاورم.
من از همه‌ کسانی که اینترنت را قطع کرده‌اند کمال تشکر را دارم که باعث شدند ما همدیگر را خوب بشناسیم اما از شما مسئولین محترم تقاضا میکنم که سریعتر وصلش کنید تا از گشنگی نمرده ایم.
این بود انشای من.
به خدا خودم نوشتم چون گوگل قطع بود.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 3    میانگین: 2.3/5]

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از

راه راه: همزمان با چهارمین سالروز انتشار تیتر «امضای کری تضمین است» در روزنامه شرق، باشگاه طنز انقلاب اسلامی دومین دوره جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» را برگزار می‌کند.

در فراخوان این جشنواره آمده است:

اکنون که «این ۹۸ همون ۹۸ی شد که می‌خواست» و حال که «ابرها به پایین خود نگاه می‌کنند برای باریدن» و در روزهایی که «بنزین دونرخی دیگر فسادزا نیست» و در شرایطی که «درخت برجام بجای گلابی، بنزین سه هزارتومنی آورد» به استقبال چهارمین سالروز انتشار تیتر تاریخی «امضای کری تضمین است» می‌رویم.

دومین جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» تضمینی است برای ماندگاری این مقطع درخشان و چشم‌نواز در تاریخ روشنفکری ایران. با ارسال آثار طنز خود ما را در این امر سترگ یاری کنید.

آثار خود را در قالبها و موضوعات زیر برای دبیرخانه جشنواره ارسال کنید.
موضوعات:

۱٫ امضای کری تضمین است

۲٫ غربزدگی

۳٫ روشنفکری

۴٫ سلبریتی‌ها و آقازاده‌ها

۵٫ برجام

۶٫ عهدشکنی آمریکا و اروپا

۷٫ تجملگرایی و مصرف‌زدگی

۸٫ دلار ۴۲۰۰ تومانی

قالبها:

۱٫ شعر طنز

۲٫ نثر طنز

۳٫ کارتون و کاریکاتور

۴٫ موسیقی و پادکست طنز

۵٫ دابسمش و دوبله طنز

۶٫ موشن‌گرافیک و کلیپ طنز

۷٫استند آپ

 

شرایط ارسال اثر: ارسال اثر در تمامی بخش ها برای افراد آزاد است و محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.

ارسال مشخصات فردی و شماره تماس الزامی است.

ویدئوی استند آپ باید یک نفره و بین ۲ تا ۴ دقیقه باشد

کلیپ و موشن گرافیک طنز بین ۲ تا ۵ دقیقه باشد

مهلت ارسال:

۲۲ آذر ۹۸

 نحوه ارسال:

آی‌دی emzaye_kerry@ در پیامرسانهای بله، ایتا و تلگرام.

به نفرات برتر در هر حوزه علاوه بر کمپوت گلابی، جایزه نقدی نیز تعلق خواهد گرفت.
زمان برگزاری اختتامیه نیمه اول دی ماه خواهد بود.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 16    میانگین: 3.7/5]