۸:۴۷ ق.ظ ۱۳۹۸-۰۴-۲۳

سبک زندگی اسلامی2109

نماز در آفیس!

امام رضا -علیه السلام- هم که وسط بحث می‌گویند الان وقت نماز است برای بحث حقوق نمی‌گرفتند که اگر ولش کردند حقوق حرام بشود، شما هم یک مغازه برای خودت بزن و بگو موقع نماز تعطیل!

راه راه: در آینده، شما اگر زیر خط فقر نباشید، احتمالا می‌توانید با ماشین پرنده خودتان بروید اداره(اداره چیه؟ اون زمان همه با کلاسن، میگن آفیس!)و یا حتی اگر مسیرتان خورد با وسایل نقلیه عمومیه هواییه می‌روید… ولی در کل منظورم این است که چون هوایی است زود می‌رسید دیگر!(از سال۱۹۲۰ تا الان از این حرف ها می‌زنند، شما زیاد جدی نگیرید! ماشین هوایی شده به خاطر بی جنبگی من و شما اختراع نخواهد شد…)در اداره هم همه ی کار ها راحت خواهد بود…(مثل همان ماشین که هوایی خواهد بود!)
اما در هر حال شما مسلمانید و در آینده هم باید سر ظهر نماز بخوانید و اداره هم که در آینده(مثل الان)استراحت گاه نیست که هروقت خواستید بروید نماز بخوانید(تازه آنجا آینده است و لازم نیست کسی آمارت را بدهد، کامپیوتر خودش حواسش به همه جا هست!)و جالب ترش اینجاست که اگر در زمان کار، تعطیل کردید و رفتید نماز بخوانید، حقوقتان هم حرام خواهد بود چون شما استخدام شدید که تا ساعت فلان کار کنید نه این که نماز هم بخوانید! سوء تفاهم نشود. کسی که در قوانین اداری اش ساعت نماز گنجانده شده برود و حقوقش هم نوش جانش. بحث با آن نامردی است که به اسم اسلام در ساعت اداری می‌رود نماز!(البته این حکم فقهی در هزار سال پیش هم همینطور و زیاد ربطی به آینده ندارد!)
امام رضا -علیه السلام- هم که وسط بحث می‌گویند الان وقت نماز است برای بحث حقوق نمی‌گرفتند که اگر ولش کردند حقوق حرام بشود، شما هم یک مغازه برای خودت بزن و بگو موقع نماز تعطیل! (تازه بعد از نماز هم مغازه را ببند و با ماشین پرنده ات با خانم بچه ها یک سر برو مریخ و نماز عشا را هم شکسته بخوان…)ولی راه انداختن کار مردم از نماز اول وقت بیشتر ثواب دارد.(حالا شما خواستی دین را سپر تنبلی و استراحتت قرار بدهی بحثش جداست!)

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 5    میانگین: 4.2/5]

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از

راه راه: همزمان با چهارمین سالروز انتشار تیتر «امضای کری تضمین است» در روزنامه شرق، باشگاه طنز انقلاب اسلامی دومین دوره جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» را برگزار می‌کند.

در فراخوان این جشنواره آمده است:

اکنون که «این ۹۸ همون ۹۸ی شد که می‌خواست» و حال که «ابرها به پایین خود نگاه می‌کنند برای باریدن» و در روزهایی که «بنزین دونرخی دیگر فسادزا نیست» و در شرایطی که «درخت برجام بجای گلابی، بنزین سه هزارتومنی آورد» به استقبال چهارمین سالروز انتشار تیتر تاریخی «امضای کری تضمین است» می‌رویم.

دومین جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» تضمینی است برای ماندگاری این مقطع درخشان و چشم‌نواز در تاریخ روشنفکری ایران. با ارسال آثار طنز خود ما را در این امر سترگ یاری کنید.

آثار خود را در قالبها و موضوعات زیر برای دبیرخانه جشنواره ارسال کنید.
موضوعات:

۱٫ امضای کری تضمین است

۲٫ غربزدگی

۳٫ روشنفکری

۴٫ سلبریتی‌ها و آقازاده‌ها

۵٫ برجام

۶٫ عهدشکنی آمریکا و اروپا

۷٫ تجملگرایی و مصرف‌زدگی

۸٫ دلار ۴۲۰۰ تومانی

قالبها:

۱٫ شعر طنز

۲٫ نثر طنز

۳٫ کارتون و کاریکاتور

۴٫ موسیقی و پادکست طنز

۵٫ دابسمش و دوبله طنز

۶٫ موشن‌گرافیک و کلیپ طنز

۷٫استند آپ

 

شرایط ارسال اثر: ارسال اثر در تمامی بخش ها برای افراد آزاد است و محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.

ارسال مشخصات فردی و شماره تماس الزامی است.

ویدئوی استند آپ باید یک نفره و بین ۲ تا ۴ دقیقه باشد

کلیپ و موشن گرافیک طنز بین ۲ تا ۵ دقیقه باشد

مهلت ارسال:

۲۲ آذر ۹۸

 نحوه ارسال:

آی‌دی emzaye_kerry@ در پیامرسانهای بله، ایتا و تلگرام.

به نفرات برتر در هر حوزه علاوه بر کمپوت گلابی، جایزه نقدی نیز تعلق خواهد گرفت.
زمان برگزاری اختتامیه نیمه اول دی ماه خواهد بود.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 14    میانگین: 3.8/5]