خبرکش
کنکور مفرح

جوگیر

تیرانداز کره‌ای که چند روز قبل گفته بود جواد فروغی تروریست است و المپیک باید مدال او را پس بگیرد، از قهرمان ایرانی عذرخواهی کرد.
وی علت سخنان نسنجیده خود را جوگیر شدن دانست و افزود: «من وقت نگذاشته بودم تا اخبار و ادعاهای مطرح شده را به درستی بررسی کنم. عالیجناب، لطفاً مرا بکشید.»
جمعی از ایرانیان در پاسخ به او گفتند: «به جای اینکه انقدر جومونگ و امپراطور بادها و اینا رو ببینی، پیج اکابر رو فالو کن که یکم سواد رسانه‌ایت بره بالا بلکه هر حرفی رو باور نکنی!»

خیلی خیلی عادی

امروز نتایج اولیه کنکور سراسری اعلام شد. با پایان ماراتن سخت و نفس‌گیر کنکور، اکنون نوبت به ماراتن سخت و نفس‌گیرتر مصاحبه با نفرات برتر کنکور رسیده است. در این مصاحبه‌های فوق‌العاده خلاقانه، نفرات برتر کنکور در کمال تواضع اعلام کردند: «ما نه کلاس کنکور شرکت کردیم نه سراغ مؤسسات کنکور رفتیم. ما فقط کلاس‌های خیلی خیلی معمولیِ مدرسه‌ی خیلی خیلی عادی استعدادهای درخشان یا غیرانتفاعی خودمان را شرکت کردیم و با تلاش‌های خودمان رتبه برتر شدیم.»
آن‌ها اشاره کردند: «کسانی هم که از یک ماه دیگر در تبلیغات تمام مؤسسات کنکوری حاضر می‌شوند و می‌گویند با کمک این مؤسسات رتبه برتر شدیم، ما نیستیم.»
سازمان سنجش نیز در رابطه با سخت بودن بیش از اندازه سؤالات کنکور گفت: « ما سعی کردیم جهت کاهش استرس داوطلبان و مفرح‌تر کردن فضای آزمون، کنکور را به «مسابقه هفته» نزدیک کنیم. حتی برای سؤالات سخت امتیاز مثبت هم در نظر گرفتیم. همچنین امیدواریم سال آینده بتوانیم آن را به «مسابقه محله» شبیه کنیم تا داوطلبان جو شادتری را تجربه کنند.»

تمام شوید

امروز آخرین جلسه هیئت دولت دوازدهم برگزار شد و عمر این دولت نیز به فرجام رسید. در انتها مردم شریف ایران از هیئت دولت و رییس‌جمهور بسیار تشکر کردند و این اقدام را مفیدترین اقدام این هشت ساله دانستند.

ثبت ديدگاه