«مبارزه همه‌جانبه مردم علیه رژیم»

برای رقص بین المللی

رژیم همه جور امکاناتی برای رفتن مردم به ارمنستان و ترکیه فراهم میکنه و قیمت تورها و پروازها خیلی پایینه اما مثلاً قیمت همون چیزها توی سفرهای زیارتی کربلا خیلی بالاست.

«سرگذشت و ته‌گذشتِ یونان باستان 2»

در باب تاریخچه‌ی ارزش پولی و تجارتِ سماق

خلاصه هر روز قیمت دریک بالاتر و قیمت دِراخمای به چُخ می‌رفت. در این میان جانگیروس که کمرش از تکیه به قدرت بازمانده بود تکیه به ثروت را برگزید. وی به برادرش گفت: «داداش بیا بشین یه چیزی بهت بگم.» او در خفا پیشنهاد داد حکومت واسطه‌ی بینِ اجناس وارداتی از ایران و مردمِ یونان شود.

«سرگذشت و ته‌گذشتِ یونان باستان»

در باب همه‌گیری مرض میوت‌ صفتی و شیوه‌ی رهایی از لالمونی

وضع برخی از مردم پس از مدتی رو‌ به بهبودی می‌رفت و بعضی دیگر در وضعیت لالی می‌ماندند که بعداً در زبان یونانی به لالمانی به معنی کسی که بیماری لالی در او تثبیت شده است مصطلح شد.

اقدام کمیته نیم‌بها سازی بلیت سینما در جهت نیم‌بها سازی بلیت سینما

چرا عاقل کند کاری…؟

علت این اقدام کمیته نیم‌بها سازی بلیت سینما در جهت افزایش استقبال مردم از سینما‌ها است. لازم به ذکر است، ایشان، قبلا دلیل گران شدن بلیت سینماها را نیز استقبال مردمی عنوان کرده بودند.

وقتی معروف میشوید، ممکن است حیثیتتان را بخورند.

هنسل و گرتل با شورت ورزشی

گفت: "سریع هر چی حیثیت دارید دربیارید میخوام بخورم." هنسل همان طور که زیر لب نق میزد: "ای بابا نصف عمرمونو درگیر طلسم و هیولا بودیم." به آن غول التماس میکرد تا دست از سر آنها بردارد. اما غول همچنان مصمّم بود تا حیثیتهای آنها را بخورد.