شماره ششم راه راه منتشر شد/ ویژه‌نامه نوروز
روح برجام چهره سال شد

راه راه: ویژه نامه نوروزی راه راه با حال و هوایی نوروزی، شامل طنزهایی از اتفاقات و رویدادهای سال ۹۵ منتشر شد.
به گزارش رجانیوز ششمین شماره مجله طنز راه راه در ۸۰ صفحه و با طنزهایی از طنزنویسان جوان باشگاه طنز و کاریکاتور انقلاب اسلامی است منتشر شده است.

در این شماره از راه راه علاوه بر مرور اتفاقات و رویدادهای مهم سال ۹۵ میتوانید مطالبی را در قالب دو پرونده ویژه آن که به مناسبت پایان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و همچنین و پرونده ای برای شخصیت سال؛ روح برجام منتشر شده است، بخوانید.

درگذشت «محمدعلی کِلِی» اسطوره ی بوکس جهان، بررسی عوامل پیدایش مگس سفید در تهران، طرح یکسان سازی قبور شهدا، منحل شدن تیم «برق شیراز» قدیمی ترین تیم باشگاهی ایران، واکنش های جهانی علیه لغو کنسرت ها، انتقادات از لباس تیم ملی فوتبال و المپیک، گزارش عربستان از فاجعه ی منا، پرداختن برنامه نود به موضوعات غیر فوتبالی، آغاز بکار مجلس دهم، آلودگی هوا، مرخصی های طولانی مدت مهدی هاشمی،حقوقهای نجومی و کاهش رتبه ایران در زمینه رشد علمی از جمله رویدادهای سال ۹۵ هستند که مطالب طنزی پیرامون آنها نوشته شده است.

از بخش های خواندنی این شماره می توان به مرور خلاصه وار و تیترگونه ی مهمترین اتفاقات سال گذشته در قالب روزشمار ۹۵ اشاره کرد که در ادامه چند بخش کوتاه از آن را از نظر می گذرانیم:

۱۶ فروردین: سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه دیروز بدون اینکه آثاری از شوخی یا خنده در حرفش باشد گفت: دولت خود را مکلف به حذف یارانه سه دهک بالای درآمدی کرده است. گفت و رفت.

۲۲ فروردین: بلاخره دنبال کردن کانال های تلگرامی ناجور، اولین تلفات خود را داد. با قربانی شدن «ستایش» شش ساله، بنا شد خانواده ها خودشان یک جوری بحث فیلترینگ را از خانه آغاز کنند(چیزی شبیه تفکیک زباله از مبدأ).

۱۵ شهریور: سرانجام با تلاش های دستگاه دیپلماسی در حاشیه نشست های بین المللی «نیکلاس هایتون» به عنوان سفیر جدید انگلیس در ایران منصوب شد. در پی این سانحه «فیلیپ هاموند» وزیر خارجه وقت انگلیس گفت: “دیگه ولم می کنی جواد؟”

۲۱ تیر: شاهد کوچ کاربران مناطق گرمسیری و سردسیری کشور به صفحه یکی دیگر از مشاهیر ورزشی دنیا با نام «دیمیتری پایت» بودیم. نامبرده پس از این تاریخ فهمید فحشها از آنچه در فضای مجازی می بیند و می شنود به آدم نزدیکتر اند.

۶ تیر: بازگشت مهدی طارمی «آقای گل» به تیم سابقش. در همین راستا سخنگوی باشگاه پرسپولیس ضمن تأیید این خبر با خوشحالی افزود: کودتاچی شود سبب خیر اگر خدا خواهد.

همچنین در سر مقاله این شماره نوشته شده است: ما در پایان سالی که نان شب به زور گیر می آید ویرمان گرفت متفاوت به نظر برسیم و به جای اینکه مثل بچه ی آدم، از میان وزیر و وکیل و ورزشکار و بازیگر و دانشمند و…. یک نفر را به عنوان چهره سال انتخاب کنیم، برویم سراغ یک روح. البته خداوکیلی آنقدر که این روح در زندگی ما نقش داشته است، هیچکدام از این آدمهایی که گفتم نقش نداشتند. حالا اگر خودتان در این یکسال در ایران زندگی کرده باشید حتماً این موضوع را تأیید می کنید، اگر هم در ایران زندگی نکرده اید(مثلاً به صورت زیرپوستی دارم می گویم ما مخاطبان خارج از ایران هم داریم! ) که خب، مطالب را بخوانید تا متوجه شوید.

برای اطلاع از مراکز توزیع نسخه چاپی راه راه در سطح کشور میتوانید به نشانی مراجعه کنید.

https://t.me/rahrahtanz_ersal

همچنین نسخه PDF این شماره از راه راه به قیمت ۲۴۰۰ تومان از اینجا قابل خرید است. نسخه چاپی راه راه به قیمت ۵ هزار تومان عرضه میشود.

يك ديدگاه

  1. **** ۱۳۹۵-۱۲-۲۶ در ۱:۵۱ ق٫ظ- پاسخ دادن

    آفرین آفرین به طنزپردازان باشگاه طنز انقلاب

ثبت ديدگاه
عنوان