۹:۴۰ ق.ظ ۱۳۹۵-۰۹-۳۰

بسته ی پیشنهادی ماجهت بهینه سازی یلدای شما

وقت اضافه را تلف نکنید!

سیاست هم از آن دست حوزه هایی است که خوشبختانه در اکثر خانواده های ایرانی دارای صاحب نظراست، پس به راحتی می توان بحث های سیاسی را در جمع های خانوادگی مطرح کرد، چه بسا از میان همین گفتگو ها نظریاتی ظهور کند که در سیاست خارجی کشور هم مفید فایده واقع شود! مثلا می شود در این گفتگو ها با بهره گیری از ظرفیت های شوهرعمه و شوهر خاله به بررسی نَقاض( نقض کننده ها) جسمی و روحی برجام پرداخت!

نویسنده:

راه راه:یلدا، همان شب آخر پاییز و یا شب اول زمستان(برسر مالکیت این شب ما بین پاییز و زمستان اختلاف و درگیری وجود دارد که پرونده آن در شعبه دوم حقوقی دادسرای ویژه فصول در حال پیگیری است و تا صدور رای نهایی، ما از اظهار نظر عجولانه و انتساب آن به یکی از فصول مذکور پرهیز می نماییم) طولانی ترین شب سال است .
به همین خاطر از گذشته های دور رسم بوده که مردم ایران این شب را دورهم و در منزل یکی از بزرگتر های فامیل جشن میگرفتند، و به انجام کارهایی همچون شاهنامه خوانی، گوش دادن به قصه های پدر بزرگ و مادر بزرگ و گرفتن فال از دیوان حافظ می پرداخته اند.
اما در این چند سال گذشته و با هجوم آفتی به نام “نِت” در گردهمایی فامیلی شب یلدا نیز همچون سایر میهمانی ها فامیلی همه تا گردن در عمق گوشی های شان فرو رفته اند و تبادل آخرین نسخه اپلیکیشن های تلفن همراه، مقایسه لِوِل کلش آف کلنز ودر نهایت گرفتن یک عکس سلفی تنها تعاملاتی ست که بین اعضای فامیل شکل میگیرد!
همکاران کارشناس و آدم شناس ما علت پیش آمدن این اوضاع را نداشتن سوژه و یا نیافتن سوژه لازم برای انجام بحث های خانوادگی اعلام کرده اند، و از آنجایی که در این دور و زمانه در اغلب خانه ها شاهنامه فردوسی پیدا نمی شود و بر فرض پیدا شدن هم کسی که توانایی این را داشته باشد اشعار حکیم فرزانه توس را بدون غلط بخواند و تن او را در گور قلقلک ندهد یافت نمی شود، و از طرفی هم با گسترش فال قهوه، فال نسکافه، فال کاپوچینو و فال آب هویج بستنی! کسی تمایلی به فال حافظ ندارد، ما بر آن شدیم تا با ارائه چند سوژه فرهنگی، سیاسی، ورزشی و البته اجتماعی شرایط گفتگوی خانوادگی شما را محیا نماییم و ازهدررفت این یک دقیقه وقت اضافه جلوگیری نماییم!

ورزش: خوبی بحث های ورزشی خصوصا فوتبالی این است که تمام اقشار و اعضای خانواده حتی آنهایی که در عمر شان لگد به گربه نزده اند تا حدودی بر آن اشراف دارند، پس اگر بعد از هشت ماه برادر یا دایی یا خاله تان را در مراسم شب یلدا دیدید و بعد از بیست و سه بار پرسیدن “چه خبر؟” و “دیگه چه خبر؟ ” و هر بار شنیدن جواب” سلامتی” هیچ حرفی برای گفتن نداشتید توپ را در زمین فوتبال بیندازید و به سراغ کری های ورزشی بروید!

سیاست: سیاست هم از آن دست حوزه هایی است که خوشبختانه در اکثر خانواده های ایرانی دارای صاحب نظراست، پس به راحتی می توان بحث های سیاسی را در جمع های خانوادگی مطرح کرد، چه بسا از میان همین گفتگو ها نظریاتی ظهور کند که در سیاست خارجی کشور هم مفید فایده واقع شود! مثلا می شود در این گفتگو ها با بهره گیری از ظرفیت های شوهرعمه و شوهر خاله به بررسی نَقاض( نقض کننده ها) جسمی و روحی برجام پرداخت!

فرهنگ: در این حوزه هم می توان به نقد فیلم های فاخری چون سلام بَبَعی(!) پرداخت و تعداد ” دوسِت دارم” های رد و بدل شده بین گلزار و دیا میرزا را شمرد!
اجتماعی : پیشنهاد ما این است که برای تکمیل بحث های فرهنگی و در خلال آن پرداختن به امور اجتماعی به تماشای سریال” ماه و پلنگ” بنشینید این کار باعث می شود به طور ناخداگاه از سرنوشت شخصیت های این سریال عبرت بگیرید و اتوماتیک طور دچار معضلات اجتماعی نشوید و امیدوار باشید که معضلات هم دچار شما نشوند!

امید است با استفاده از پیشنهاد های کارشناسی شده ما یلدای شیرین و پر باری را در کنار خانواده سپری کنید و آن یک دقیقه وقت اضافه تان تلف نشود!

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 نظر دادن ها
0 پاسخهای موضوعی
0 دنبال کنندگان
 
پرواکنش ترین نظر
پرطرفدارترین نظرسنجی
1 نظر نویسندگان
dideban نوشتن نظرات اخیر
  اشتراک در  
جدیدترین قدیمی ترین بیشتر رای دادند
اطلاع از
dideban
مهمان
dideban

دادسرای ویژه ی فصول خیلی خوب بود. در کل متن خوبی بود.
خدا قوت.

راه راه: همزمان با چهارمین سالروز انتشار تیتر «امضای کری تضمین است» در روزنامه شرق، باشگاه طنز انقلاب اسلامی دومین دوره جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» را برگزار می‌کند.

در فراخوان این جشنواره آمده است:

اکنون که «این ۹۸ همون ۹۸ی شد که می‌خواست» و حال که «ابرها به پایین خود نگاه می‌کنند برای باریدن» و در روزهایی که «بنزین دونرخی دیگر فسادزا نیست» و در شرایطی که «درخت برجام بجای گلابی، بنزین سه هزارتومنی آورد» به استقبال چهارمین سالروز انتشار تیتر تاریخی «امضای کری تضمین است» می‌رویم.

دومین جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» تضمینی است برای ماندگاری این مقطع درخشان و چشم‌نواز در تاریخ روشنفکری ایران. با ارسال آثار طنز خود ما را در این امر سترگ یاری کنید.

آثار خود را در قالبها و موضوعات زیر برای دبیرخانه جشنواره ارسال کنید.
موضوعات:

۱٫ امضای کری تضمین است

۲٫ غربزدگی

۳٫ روشنفکری

۴٫ سلبریتی‌ها و آقازاده‌ها

۵٫ برجام

۶٫ عهدشکنی آمریکا و اروپا

۷٫ تجملگرایی و مصرف‌زدگی

۸٫ دلار ۴۲۰۰ تومانی

قالبها:

۱٫ شعر طنز

۲٫ نثر طنز

۳٫ کارتون و کاریکاتور

۴٫ موسیقی و پادکست طنز

۵٫ دابسمش و دوبله طنز

۶٫ موشن‌گرافیک و کلیپ طنز

۷٫استند آپ

 

شرایط ارسال اثر: ارسال اثر در تمامی بخش ها برای افراد آزاد است و محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.

ارسال مشخصات فردی و شماره تماس الزامی است.

ویدئوی استند آپ باید یک نفره و بین ۲ تا ۴ دقیقه باشد

کلیپ و موشن گرافیک طنز بین ۲ تا ۵ دقیقه باشد

مهلت ارسال:

۲۲ آذر ۹۸

 نحوه ارسال:

آی‌دی emzaye_kerry@ در پیامرسانهای بله، ایتا و تلگرام.

به نفرات برتر در هر حوزه علاوه بر کمپوت گلابی، جایزه نقدی نیز تعلق خواهد گرفت.
زمان برگزاری اختتامیه نیمه اول دی ماه خواهد بود.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 9    میانگین: 4.6/5]