۲:۰۵ ب.ظ ۱۳۹۶-۰۳-۳۰

تحریریه بی‏ وطن امروز/1

منافع ملی را می‏دهیم، زمان می‏خریم

می‏خواستم بگم تو چای نباتتو بزن که آقای فیلبادی در حالی که سرش را به شدت تکان می‏داد از ابوبکرالبغدادی به دلیل رساندن صدای اعتراض عربستان به گوش نمایندگان مجلس ایران تشکر کرد و بلافاصله با صدای بلند روی هوا عطسه کرد.

نویسنده:

راه راه: با نوک خودکار، محکم کوبیدم به همان جای همیشگی و بلند گفتم:«الووووو… اینجا اتاقِ خبرِ یا حمومِ زنونه؟!» مهندس انجیرخوار عینک دودی اش را بالا برد و زُل زد به من. هنوز نفهمیدم با کدام سرویس جاسوسی کار میکند ولی محل‏ اش نگذاشتم و ادامه دادم: «به جای تشکیل جلسات فرعی، بگید تصویب تحریم‏های جدید در مجلس سنای آمریکا را چطوری ماستمالی کنیم؟» تا دکتر بنی‏سَرد با صدای تودماغی‏اش گفت: «اینکه بد نیست! منافع ملی را می‏دهیم، زمان می‏خریم!» مسیج بوقلمون‏ نژاد جیغ کشید که «آررره! زمانو می‏دیم به کدخدا، آزادی یواشکی می‏خریم…».
انجیرخوار پووف شدیدی کرد و زیر لب فحش بدی گفت که فقط «زن جماعت» را از آن شنیدم. خانم بوقلمون نژاد آب بینی‏ اش را پاک کرد، همزمان با ایییششش کشیده رو به من گفت:«عوضش سناتور سندرز امضا نکرده فداش بشم!» شهرآویز همینطور که ناخن‏هایش را وارسی می‏کرد، ادامه داد:«گفته باشم! اگه شهردار لندن، شهردار تهران نشه من دیگه اینجا
نمی مونم! عملکردش تو قضیه برج گرنفل محشر بود آقا!» می‏خواستم بگم تو چای نباتتو بزن که آقای فیلبادی در حالی که سرش را به شدت تکان می‏داد از ابوبکرالبغدادی به دلیل رساندن صدای اعتراض عربستان به گوش نمایندگان مجلس ایران تشکر کرد و بلافاصله با صدای بلند روی هوا عطسه کرد.
انجیرخوار انگار که چیزی یادش افتاده باشد گوشی‏ اش را درآورد و کلیپ رقص شاه عربستان با ترامپ را به فرهادی نشان داد. فیلبادی هم همینطور که زُل زده بود به صفحه گوشی، پرسید:«کسی شماره خواهر ملک سلمان رو داره لطف کنه، برای کار فرهنگی می‏خوام».

✅این مطلب در ویژه نامه هفتگی طنز راه راه در روزنامه وطن امروز (۹۶/۰۳/۲۹) منتشر شده است.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از

راه راه: همزمان با چهارمین سالروز انتشار تیتر «امضای کری تضمین است» در روزنامه شرق، باشگاه طنز انقلاب اسلامی دومین دوره جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» را برگزار می‌کند.

در فراخوان این جشنواره آمده است:

اکنون که «این ۹۸ همون ۹۸ی شد که می‌خواست» و حال که «ابرها به پایین خود نگاه می‌کنند برای باریدن» و در روزهایی که «بنزین دونرخی دیگر فسادزا نیست» و در شرایطی که «درخت برجام بجای گلابی، بنزین سه هزارتومنی آورد» به استقبال چهارمین سالروز انتشار تیتر تاریخی «امضای کری تضمین است» می‌رویم.

دومین جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» تضمینی است برای ماندگاری این مقطع درخشان و چشم‌نواز در تاریخ روشنفکری ایران. با ارسال آثار طنز خود ما را در این امر سترگ یاری کنید.

آثار خود را در قالبها و موضوعات زیر برای دبیرخانه جشنواره ارسال کنید.
موضوعات:

۱٫ امضای کری تضمین است

۲٫ غربزدگی

۳٫ روشنفکری

۴٫ سلبریتی‌ها و آقازاده‌ها

۵٫ برجام

۶٫ عهدشکنی آمریکا و اروپا

۷٫ تجملگرایی و مصرف‌زدگی

۸٫ دلار ۴۲۰۰ تومانی

قالبها:

۱٫ شعر طنز

۲٫ نثر طنز

۳٫ کارتون و کاریکاتور

۴٫ موسیقی و پادکست طنز

۵٫ دابسمش و دوبله طنز

۶٫ موشن‌گرافیک و کلیپ طنز

۷٫استند آپ

 

شرایط ارسال اثر: ارسال اثر در تمامی بخش ها برای افراد آزاد است و محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.

ارسال مشخصات فردی و شماره تماس الزامی است.

ویدئوی استند آپ باید یک نفره و بین ۲ تا ۴ دقیقه باشد

کلیپ و موشن گرافیک طنز بین ۲ تا ۵ دقیقه باشد

مهلت ارسال:

۲۲ آذر ۹۸

 نحوه ارسال:

آی‌دی emzaye_kerry@ در پیامرسانهای بله، ایتا و تلگرام.

به نفرات برتر در هر حوزه علاوه بر کمپوت گلابی، جایزه نقدی نیز تعلق خواهد گرفت.
زمان برگزاری اختتامیه نیمه اول دی ماه خواهد بود.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 14    میانگین: 3.8/5]