۱۰:۰۰ ق.ظ ۱۳۹۶-۱۱-۲۳

در توضیح علت ساخت و ساز میلیاردی بنیاد مستضعفان

نیازهای بنیادی

فرض کنید قرار است عده ای از مسئولین جهت چاق سلامتی بیایند و از خدمات بنیاد به مستضعفان بازدید کنند اگر خود بنیاد که دم دست است امکانات اولیه زندگی مثل آب نمای 270 میلیون تومانی یا محوطه 20-10 میلیاردتومانی نداشته باشد آنگاه چگونه می تواند ده بیست هزار تومان به مستضعفان برساند؟!

نویسنده:

راه راه: در خبرها آمده که بنیاد مستضعفان قرار است برای زیبا سازی محوطه و ساختمان هایش و خرده ریزهای دیگر مبلغ ناقابل ۱۲۰ میلیارد تومان هزینه کند
شاید برای شما هم سوال باشد که واقعا اگر بنیاد این چنین بودجه هایی دارد چرا خرج مستضعفان نمی کند تا آنها به این وضع نباشند و آیا خرج خود مستضعفان کردن این هزینه ها بهتر نیست؟!

۱_ فرض کنید شما هم مثل این عده زیاد مستضعف می خواهید جهت دریافت وام ۵۰۰ هزار تومانی راهی بنیاد شوید، خب دیدن یک بنیاد درب و داغان باعث ناامیدی شما نیست از جهتی اگر وضع بنیاد خراب باشد آیا برای شما که باید برای این وام مسیر اداری را روزانه طی کنید چشم انداز زیبا بهتر نیست؟!
۲- فرض کنید شما مبلغ درخواستی وامتان به جای ۵۰۰ هزار تومان یک ذره بالاتر باشد و مثلا به فکر ۶۰-۵۰ میلیارد تومان باشید وقتی دیدید که بنیاد خودش کلی خرج کرده پس بدون ناراحتی از این که بنیاد نتوانسته به شما کمک نماید برمی گردید.
۳- فرض کنید قرار است عده ای از مسئولین جهت چاق سلامتی بیایند و از خدمات بنیاد به مستضعفان بازدید کنند اگر خود بنیاد که دم دست است امکانات اولیه زندگی مثل آب نمای ۲۷۰ میلیون تومانی یا محوطه ۲۰-۱۰ میلیاردتومانی نداشته باشد آنگاه چگونه می تواند ده بیست هزار تومان به مستضعفان برساند؟! از طرفی حضور مسئولین در چنین مکان های نامناسبی نیز روحیه آنها را خراب نمی کند؟!

۴-فرض کنید بنیاد بجای خرج ساختمان و میز و صندلی خود، این پول ها را خرج مستضعفین کند. به نظر شما آیا کمک کردن به مستضعفان باعث کم شدن از آمار این قشر از مردم جامعه و در نتیجه کم شدن جامعه نیازمند به توجه از سوی بنیاد نمی گردد؟! آیا اگر بنیاد استضعاف زدایی کند شما حاضر هستید کمک های بنیاد را به جای مستضعفان دریافت کنید؟! وانگهی، آیا سوزاندن فرصت خدمت رسانی به قشر عظیمی از انسان های شریف، دستی دستی و به دست خود کار خوبیست؟!

دیدگاه بگذارید

14 دیدگاه ها برای "مزار شهدا یکسان سازی شد، حالا نوبت وصیتنامه هاست!"

avatar
  Subscribe  
اطلاع از
افشار

این نحوه یکسان سازی با نارضایتی خانواده شهدا و ایثار گران شروع وعملی شد واز سادگی و زنده بودن وتاثیر گذاری ان بشدت کاست و یقین دارم کمکم به منزوی شدن قبر ان عزیزان وکلیشه ای شدن انها خواهد انجامید
وخداوند نبخشد بانیان این طرح بظاهر مطلوب را.

عکس طبیعی ومتفاوت شهدا با مردم وجوانان حرف میزد وتا عمق جان ادمی نفوز میکرد

مسلم

پول اضافی خرج کردنه والله اگه شهدا راضی باشن

گذری

الهی ذلیل و خوار شن. چرا ما ساکتیم آخه؟!

آرانی

با سلام.
متاسفانه استان اصفهان اولین استانی بود که دست به این اقدام زد. و در تمامی شهرستان های استان این یکسان سازی انجام شد.
یادمه اون زمان مادربزرگ من که مادر شهید بود و سایر خانواده های شهدا خیلی اعتراض کردند اما صداشون به جایی نرسید و بنیاد شهید اون کاری که دلش میخوست رو انجام داد.
و حالا تعمیم داده به کل ایران…

مسعود

احسنت خیلی خوب نوشتین
ایکاش مسئولین کمی فکر داشتند!

احسان الله احمدی

آیا همه مزار شهدا یکسان زای شده ؟که در مورد وصیت اقدام میکنید..
لطف کنید اول یکسان سازی تمام شود. بعدا هرکاری خواستید انجام بدید..

مرضيه

واقعا که نگاه اینا به همه چیز سکولاره حتی شهید و گلزار شهدا رو هم معنوی نمیبینن فقط دنبال زیباسازی (البته از نگاه خودشون) هستند. با مردم انقلابی دارن یه کاری میکنن که صداشون به جایی نرسه، شهدا رو هم که فهمیدن روی افراد تاثیر میذارن و جذب انقلاب و اسلامشون میکنند سعی در حذف کردن، دیده نشدن و تحریفشون دارن

بچه محل از ورامین

تو یکسان سازی که در گلزاری شهدای روستا و شهرهای ما نیز انجام شده اون حس خاصی که موقع ورود به گلزار شهدا رو آدم پیدا می کرد کاملا از بین بردن

خاله جان

واقعا طرح خوبی نیست

از وقتی که بچه بودم یادمه هر روز مزار شهدا رو تغییر میدادن بابا دست از سر شهدا بردارین با این طرحاتون

کوثر

ناراحت کننده بود

محمدرضا

خوب و به جا

علی

عالی بود…
خیلی توانایی بزرگیه که با تمام نفرت از این کار احمقانه
خیلی خونسردانه یک متن طنز نوشتید…
عالی بود عالی

مهرداد

عالی بود.
اونایی که میگن یکسان سازی چه ضرری داره، بخونن.
چند سال بعد این کارها هم بعید نیست باب بشه!!

آرمین

بی مزه بود