درباره اینکه چه چیزی وظیفه دولت هست و چه چیز نیست؟
ازدواج دختران شیخ با مریدان

با مطالعه تاریخ می‌فهمیم که چقدر توجه به آنچه در اطراف آدمی می‌گذرد مهم است. برای مثال نقل است یکی از همین روزها مریدان نزد شیخ رفتند. پس قبل از اینکه مریدان بگویند “ای شیخ ما را پندی ده که آن به” و قبل از اینکه شیخ آنها را پندی بدهد که آن به و سپس آنها جامه از هم بدرند و نعره‌ها سر بدهند، این‌بار خود شیخ اول کاری هنوز درحالی که عرق مریدان خشک نشده بود گفت: ای مریدان مستعد جامه دریدن! آیا از اوضاع حساس کنونی منطقه با خبرید؟
جملگی مریدان گفتند: بله یا شیخ!
شیخ اندکی تأمل کرد و دوباره پرسید: از اوضاع حساس داخلی چه؟
مریدان باز گونه سمت راست صورت بالا دادند و به تمسخری پنهان تَکرار کردند: بله شیخنا!
شیخ که منتظر بود آنها بگویند خیر و بعد آنها را پندی دهد که آن به و سپس شاهد جامه درانی‌های مکرر آنان باشد، از این پاسخ جا خورد و سه بار پشت سر هم و دو بار هم در فواصل زمانی معین تعجب کرد و سپس گفت: عه! آخر چگونه؟!
مر مریدان گفتند: این‌گونه!
و دست‌ها در خورجین الاغ‌هایشان کردند و موبایل‌های هوشمند را بیرون کشیدند و همگی تلگرام و کانال‌های خبری را نشان شیخ دادند.
شیخ که کم مانده بود عنان از کف بدهد و جامه و زیرجامه را هر دو با هم بدرد، پنجه در محاسن برد. تا این کار را بکرد مریدان گمان بردند شیخ این‌بار قصد دارد محاسن بدرد. اما شیخ گفت: یه جا بشینید یه لحظه دارم فکر می‌کنم. سپس گفت: شما شش نفرید و من هم شش دختر دارم. اگر راست گفته باشید و از همه اخبار مطلع باشید، دخترانم را به عقد شما در خواهم آورد. اما اگر دروغ گفته باشید، پس وای به حالتان. در این‌صورت شما را پندی خواهم داد آن‌چنان به، که دچار بیماری نوظهوری به نام “تکرر خود جامه‌دری” شوید!
مریدان از سخنان شیخ کف کردند و گفتند: یا شیخنا! همین چیزی که الان شما گفتید خودش قابلیت این را داشت که ما جامه‌ها بدریم! بدریم؟
شیخ گفت: خاموش! حال برای اینکه بفهمم چه کسی راست گفته و چه کسی دروغ، سوالی می‌پرسم. بگویید ببینم، چه چیز وظیفه دولت است؟
مریدان را از چهره رنگ برفت.
مرید اول گفت: ساخت اتوبان؟
شیخ گفت: خیر جانم!
مرید دوم گفت: ساخت مسکن؟
شیخ گفت: نچ!
مرید سوم: ساخت فرودگاه؟
شیخ: نع!
مرید چهارم: راه‌آهن؟
شیخ: خسته شدم!
مرید پنجم: بدریم؟
شیخ: صبر کن بینیم مرید شیشم چی میگه!
مرید ششم: اتاق شیردهی نوزاد؟
شیخ را رخساره زرد شد و بی‌هوش به سمتی افتاد. پس همین‌که بر صورتش آب پاشیدند بلند شد و گفت: احسنت! دقیقا درست است. دولت که بیکار نیست بیاید برای ملت اتوبان و راه‌آهن و فرودگاه درست کند؛ این‌ها کار قوه قضاییه است. دولت باید بنشیند و لنگ روی لنگ بیاندازد و کلا توکل کند به کدخدا.
پس شیخ جملگی مریدان را به صدقه سری مرید ششم، به دامادی پذیرفت و مریدان با دختران شیخ مزاوجت کرده، سال‌های سال خوشبخت شدند.
حالا دیدید توجه به اطراف و اخبار چقدر مهم است؟

اصل خبر/ روحانی: ساخت مسکن، فرودگاه، راه‌آهن و اتوبان بر عهده دولت نیست.

۵ Comments

 1. كچلك ۱۳۹۵-۰۴-۱۶ در ۵:۴۸ ب٫ظ- پاسخ دادن

  ای شیخ بدان که همان مریدان جامه به خود دریده و هم دخترها را تا ابد به کلاف سردرگمی گرفتار کردی. حال از کجا دولت وام ازدواج این شش نفر را (۱۲ نفر) را جور کند فیش حقوقی چند نفر دگر را باید کم کند تا وام این ها جور شود ای وای برتو شیخ بدر آن جامه زیر جامه را

 2. موری ۱۳۹۵-۰۳-۲۱ در ۲:۰۹ ب٫ظ- پاسخ دادن

  بسی خندیدیم و حض وافی و کافی بردیم
  امید است خدای تعالی عز و جل، عاملان این سیاهه و این سایت را توفیقی دهد که آن به!

 3. نیکزاد ۱۳۹۵-۰۳-۱۶ در ۱:۰۸ ب٫ظ- پاسخ دادن

  احسنت

 4. حسن کچل ۱۳۹۵-۰۳-۱۴ در ۲:۰۸ ب٫ظ- پاسخ دادن

  باز هم جای تقدیر داره، حداقل ۶ جوان در اوضاع فعلی جامعه توانستند ازدواج کنند
  به شیخ بگویید حالا که آن وظایف کذایی به عهده دولت نیست، حداقل رئیس جمهوران از وظایف خود بدانند که دختر زیاد بدارند که به ملت بدهند که آن به، دختر دادن دست داماد که از نصیحت دادن خیلی بهتره

 5. امین ۱۳۹۵-۰۳-۱۳ در ۸:۲۲ ب٫ظ- پاسخ دادن

  من همیشه این برام سوال بود که وظیفه ی دولت دقیقا چیه ،
  الان کم کم دارم می فهمم وظیفه ی دولت چی نیست !!! خرداد سال دیگه ازش متمم می گیرم ان شاالله به وظایف دولت برسم !

ثبت ديدگاه
عنوان