۱۱:۲۷ ق.ظ ۱۳۹۸-۰۸-۲۱

بازگشت بازرس به آژانس

دستور گازی

آژانس هسته‌ای نیز که به دنبال انتخاب دو پهلوترین جملات در عرصه بین‌المللی است طوری که نه سیخ بسوزد نه کباب سخنان مقامات ایرانی را نپذیرفته ولی به مشورت با ایران مشغول است تا بالاخره یا برجام جر بخورد یا آمریکا و بدین ترتیب غائله ختم شود.

نویسنده:

راه راه:

به گزارش خبرگزاری هاوار نیوز، چند روز پیش ایران به دلیل وجود مواد مشکوک و خطرناک از ورود یک بازرس زن آژانس به تاسیسات نطنز جلوگیری کرد و او با ترک ایران به مقر آژانس بین المللی انرژی اتمی بازگشت. این بازرس در حالی که به خطرناک بودن موادی که حمل می کرد، نا آگاه بود و هی تکرار می کرد «من خودم بازرسم اینم کارتم» و جواب مامورین فرودگاه مبنی بر «نه بابا جدی می گی؟» از خروجش از فرودگاه جلوگیری شد.

اتحادیه اروپا بعد از این ماجرا ضمن ابراز نگرانی عمیق اظهار داشت: «مواد شناسایی شده مواد آرایشی بوده و از ایران می خواهیم اطمینان دهد بعد از این از حساسیت دستگاه‌های مراکز نطنز بکاهد یک قلم نیترات این همه هوچی‌گری ندارد.» این اتحادیه هرگونه خرید از مراکز غیر استاندارد را نتیجه این افتضاحات سیاسی اعلام کرد و به بازرسان زن هشدار داد سرویس بهداشتی‌ها هم در مراکز هسته‌ای دستگاه‌های پیشرفته‌ای دارند و ما از دستمان در رفته و «عدم نصب دستگاههای ردگیر» را جزو شروط برجام نگذاشته‌ایم. همچنین این اتحادیه توصیه کرد از مراکز استاندارد و مورد تایید خریداری نمایند و بیشتر از این هم نمی‌توانیم زیر زبانی حرف بزنیم.
گفته ها حاکی است آژانس هسته‌ای نیز که به دنبال انتخاب دو پهلوترین جملات در عرصه بین‌المللی است طوری که نه سیخ بسوزد نه کباب سخنان مقامات ایرانی را نپذیرفته ولی به مشورت با ایران مشغول است تا بالاخره یا برجام جر بخورد یا آمریکا و بدین ترتیب غائله ختم شود.
واکنش‌های آمریکا نیز نشان می‌دهد از لو رفتن این بازرس خوشحال نیستند، ولی از اقدام ایران هم خوشحال نیستند. ولی از اینکه تبعاتی برای ایران داشته باشد خوشحال می شوند. مقامات آمریکایی جهت دفاع از اقدامات بشردوستانه خود اعلام کرده اند «کیف خالی این زن خودش گواه ماجراست و در مرام ما نیست کسی را دست خالی راهی کشور غریب کنیم پس کار خودشونه»
طبق گزارشات جدید یک منبع کاملا شفاف، ایران ضمن رفع آلودگی وسائل این بازرس او را باز پس فرستاده و یک بازرس حرفه‌ای‌تر درخواست نموده است. رئیس جمهور کشور هم که از مهلت دادن به طرف‌های برجام خسته شده است طی یک دستور گازی به انتقال گاز به فردو رضایت داد.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 8    میانگین: 3.1/5]

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از

راه راه: همزمان با چهارمین سالروز انتشار تیتر «امضای کری تضمین است» در روزنامه شرق، باشگاه طنز انقلاب اسلامی دومین دوره جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» را برگزار می‌کند.

در فراخوان این جشنواره آمده است:

اکنون که «این ۹۸ همون ۹۸ی شد که می‌خواست» و حال که «ابرها به پایین خود نگاه می‌کنند برای باریدن» و در روزهایی که «بنزین دونرخی دیگر فسادزا نیست» و در شرایطی که «درخت برجام بجای گلابی، بنزین سه هزارتومنی آورد» به استقبال چهارمین سالروز انتشار تیتر تاریخی «امضای کری تضمین است» می‌رویم.

دومین جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» تضمینی است برای ماندگاری این مقطع درخشان و چشم‌نواز در تاریخ روشنفکری ایران. با ارسال آثار طنز خود ما را در این امر سترگ یاری کنید.

آثار خود را در قالبها و موضوعات زیر برای دبیرخانه جشنواره ارسال کنید.
موضوعات:

۱٫ امضای کری تضمین است

۲٫ غربزدگی

۳٫ روشنفکری

۴٫ سلبریتی‌ها و آقازاده‌ها

۵٫ برجام

۶٫ عهدشکنی آمریکا و اروپا

۷٫ تجملگرایی و مصرف‌زدگی

۸٫ دلار ۴۲۰۰ تومانی

قالبها:

۱٫ شعر طنز

۲٫ نثر طنز

۳٫ کارتون و کاریکاتور

۴٫ موسیقی و پادکست طنز

۵٫ دابسمش و دوبله طنز

۶٫ موشن‌گرافیک و کلیپ طنز

۷٫استند آپ

 

شرایط ارسال اثر: ارسال اثر در تمامی بخش ها برای افراد آزاد است و محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.

ارسال مشخصات فردی و شماره تماس الزامی است.

ویدئوی استند آپ باید یک نفره و بین ۲ تا ۴ دقیقه باشد

کلیپ و موشن گرافیک طنز بین ۲ تا ۵ دقیقه باشد

مهلت ارسال:

۲۲ آذر ۹۸

 نحوه ارسال:

آی‌دی emzaye_kerry@ در پیامرسانهای بله، ایتا و تلگرام.

به نفرات برتر در هر حوزه علاوه بر کمپوت گلابی، جایزه نقدی نیز تعلق خواهد گرفت.
زمان برگزاری اختتامیه نیمه اول دی ماه خواهد بود.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 11    میانگین: 4.2/5]