۹:۵۳ ق.ظ ۱۳۹۷-۱۱-۱۴

اسلام و زندگی در زبان طنز

همسایه بهشتی

اگر در گرانی گوشت و لبنیات، واردات کالاهای ضروری مثل رخت‌آویز و تراز بنایی، موعد بازپرداخت وام، دگرگونی نظم نوین جهانی، انقراض نسل یوزپلنگ ایرانی و اصابت انگشت کوچک پا به مبل، طفلِ خردسالِ همسایه‌تان مقصر نیست، منت بگذارید اجازه دهید طفل معصوم اندکی در خانه بازی کند.

راه راه: از آنجایی که بعضی از مهندسین عزیز آپارتمان‌هایی از خود به یادگار گذاشته‌اند که می‌توانید پخش زنده فوتبال اتلتیکومادرید و بارسلونا از شبکه سه را در منزل خودتان، با صدای گزارشِ حسینیِ بای از خبر ۲۰:۳۰ تلویزیون منزل همسایه ببینید؛ سعی کنید به غیر از صدای تلویزیون، بازوبسته شدن در، زنگ موبایل، تیک تیک ساعت و بوی قرمه سبزی، هر چه شنیدید شیفت دیلیت کنید. همسایه رازدارش خوب است.
لحظه‌ای با خودتان خلوت کنید؛ اگر در گرانی گوشت و لبنیات، واردات کالاهای ضروری مثل رخت‌آویز و تراز بنایی، موعد بازپرداخت وام، دگرگونی نظم نوین جهانی، انقراض نسل یوزپلنگ ایرانی و اصابت انگشت کوچک پا به مبل، طفلِ خردسالِ همسایه‌تان مقصر نیست، منت بگذارید اجازه دهید طفل معصوم اندکی در خانه بازی کند.
بروید رجوع کنید به آموزه‌های ننه‌جانتان. اصلا یکی از مظنونین سوراخ شدن لایه اُزُن همین پیازداغ خودمان است بس که بزرگوار بوی دلچسب و تیزی با عمق نفوذی فراتر از اتمسفر دارد، حالا از شما می‌پرسم آیا تنهایی خوردن آش آن هم با پیاز داغ فراوان در آپارتمان کار خوبی است؟ همین الان یک کاسه آش برای همسایه‌تان ببرید تا روح ننه‌جان با ملاقه دنبال‌تان نکرده!
طوری با مفهوم همسایه‌داری نباشید که برای اولین بار چهره همسایه‌تان را در آگهی فوتش (زبانم لال) ببینید.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 6    میانگین: 4/5]