۱:۵۸ ب.ظ ۱۳۹۸-۰۸-۰۹

گزارش سیاسی یک ضرب‌الاجل

پطروس برجام

به هر عضو کشورهای باقی‌مانده که بتواند پایش را لای در دیپلماسی خوب چفت کند تا بسته نشود، عنوان «پطروس برجام» داده خواهد شد.

نویسنده:

راه راه: آقای عراقچی چندی پیش گفته بود «مسیر دیپلماسی هم چنان باز است. اما این مسیر هرروز باریکتر و صعب العبورتر می شود و کشورهای باقیمانده در برجام اگر در اراده خود بر حفظ برجام جدی هستند باید بدانند که زمان کمی در اختیار دارند.»

بر اساس این ضرب الاجل، جلسه ای توسط سران کشورهای عقب مانده از برجام، ببخشید عقب افتاده تشکیل شد.

متن صورتجلسه به این شرح است:
اقدامات صورت گرفته در طول برجام، به مدت شش ساعت توسط اعضا بررسی شد. خجالت و شرمندگی در چهره تمام اعضای سران کشورهای اروپایی قابل رویت بود و در خنده های زیر زیرکی‌شان ان شاءالله (به لهجه موگرینی) خیریتی بوده است.
با عنایت به گوشزد دوباره آقای عراقچی و ضمن تشکر از ایشان در مقابل ندانم کاری و سهل انگاری کشورهای اروپایی، برای اینکه بعد از این در دیپلماسی را خوب چک کنیم تا سوز نیاید اقدامات زیر باید انجام گیرد:
۱- به هر عضو کشورهای باقی‌مانده که بتواند پایش را لای در دیپلماسی خوب چفت کند تا بسته نشود، عنوان «پطروس برجام» داده خواهد شد.
۲- گزارش ۳۰صفحه ای از ماجرای شکست در به هم رساندن دو رئیس جمهور ایران و آمریکا در وسط معرکه سازمان ملل تهیه کرده و در مورد موارد یر توضیح لازم ارائه گردد:
– علت نیش‌های تا بناگوش باز خارج از عرف دیپلماسی
– علل بی‌عرضگی در گرفتن یک عکس یادگاری حتی شده با فتوشاپ

– ارائه رزومه در خصوص تعهداتی که در طول زندگی داده و پایش ایستاده‌اید( ارائه سند محکم از تصویر پا زیر هر تعهد ضروری است)

۳- با توجه به اینکه هر کسی بود تا الان پرونده اعتماد به اروپایی ها را بسته بود، اعضای محترم موظف به شناسایی بهانه مناسب (خواب رفتن پای تیم عضو ارشد- اومد نیومد داشتن تعارف در امضای تعهدنامه. مثلا این دفعه نیومد داشت وغیره) جهت اثبات پایبندی بیشتر به تعهدات جهت حفظ آبرو هستند.
۴- سران اروپایی، اگر فکر می کنند باز هم ایران مسیر دیپلماسی را باز می گذارد یک کم بیشتر رویش فکر کنید. این بمیری از آن تو بمیری ها نیست. بهتر است برای جنس های رو دست مانده‌شان یک تکان دیپلماتیک به خودشان بدهند در غیر این صورت جنس های بنجل خود را باید به یکی دیگر بیندازند.

جلسه با امضای بوریس جانسون در حالی که پایش روی میز بود و آنگلا مرکل در حالی که از بوی بد جوراب بوریس جانسون دچار لرزش شده بود و امضای مکرون بدون خواندن متن صورتجلسه، به پایان رسید.

 
 
 
 
به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 5    میانگین: 4/5]

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 11    میانگین: 4.3/5]