گاندو

۵:۰۰ ب.ظ ۱۳۹۸-۰۴-۲۱

نقدی بر پایان بندی سریال گاندو

گاندو بد تمام شد

محمد و مایکل از فاصله‌ای خیلی دور به سمت هم می‌دوند، می‌دوند، می‌دوند، یک قطار رد می شود می‌ایستند و بعد دوباره می‌دوند و بالاخره همدیگر را در آغوش می‌گیرند

نویسنده:

راه راه: یکی نیست به این دست اندرکارهای گاندو بگوید وقتی بلد نیستید سریال بسازید مگر مجبورتان کرده‌اند که بسازید؟ این هم شد سریال؟ این هم شد پایان‌بندی؟ حیف وقت و زمانی که برای دیدنش خرج شد.

آخر داستان همه رفتند پی زندگی‌شان، نه جشنی، نه روبوسی نه حتی یک مراسم خشک و خالی عروسی‌ای چیزی. از صدا و سیما بعید بود واقعا.

اگر من نویسنده این سریال بودم یک پایان بندی محشر برایش کنار می‌گذاشتم، مثلا اینطور: محمد بازجویی از مایکل را به عهده می‌گیرد، در حین بازجویی مادر محمد که برایش غذا آورده خیلی اتفاقی چهره مایکل را می‌بیند و حالش بد می‌شود. مادر محمد به او می‌گوید در این سالها به او دروغ گفته و پدر محمد زنده است، آنها سالها پیش از هم جدا شده‌اند و پدرش به همراه برادر دوقلوی محمد رفته آمریکا.

-اون کچل توپولوئه… که تو اتاقه…برادرته مح..مد!

-مادر جان مطمئنی؟؟

-آره پسرم… ایناها عکس بچگیشو ببین

محمد عکس را میبیند و از تعجب دهانش باز میماند، برخلاف محمد قیافه مایکل هیچ تغییری نکرده، همان سیبیل، همان اورکت و حتی همان لهجه! محمد و مایکل از فاصله‌ای خیلی دور به سمت هم می‌دوند، می‌دوند، می‌دوند، یک قطار رد می شود می‌ایستند و بعد دوباره می‌دوند و بالاخره همدیگر را در آغوش می‌گیرند ، از حال هم می‌پرسند. محمد از مایکل به خاطر سوتفاهم پیش آمده عذرخواهی می‌کند.

مایکل هم به محمد می‌گو‌ید: بیبیین، من آرزو داشتم بیام ایران، به ننه عروسشو نشون بدم! محمد و مایکل با پول وام ازدواجشان کمی ماشین و خانه و لوازم زندگی می‌خرند و مراسم عروسی را با هم برگزار می‌کنند. (تمام بازیگران سریال هم یکی یکی با لبخند وارد مراسم عروسی می‌شوند) آخر عروسی هم محمد و مایکل به همراه همسرانشان که باردار شده اند با یک ۲۰۶ قرمز راهی جاده‌های سرسبز کانادا می‌شوند برای گذراندن ماه عسل. بعد از اینکه مادر محمد پشت سر بچه‌ها و نوه‌هایش آب ریخت، سرگرد که مجرد است پیشنهاد ازدواجش را مجددا با او مطرح می‌کند و مادر محمد با یک لبخند خیلی ملیح به سمت خانه برمی‌گردد. پایان.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 10    میانگین: 4.4/5]

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 نظر دادن ها
0 پاسخهای موضوعی
0 دنبال کنندگان
 
پرواکنش ترین نظر
پرطرفدارترین نظرسنجی
1 نظر نویسندگان
ناشناس نوشتن نظرات اخیر
  اشتراک در  
جدیدترین قدیمی ترین بیشتر رای دادند
اطلاع از
ناشناس
مهمان
ناشناس

:)))

راه راه: همزمان با چهارمین سالروز انتشار تیتر «امضای کری تضمین است» در روزنامه شرق، باشگاه طنز انقلاب اسلامی دومین دوره جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» را برگزار می‌کند.

در فراخوان این جشنواره آمده است:

اکنون که «این ۹۸ همون ۹۸ی شد که می‌خواست» و حال که «ابرها به پایین خود نگاه می‌کنند برای باریدن» و در روزهایی که «بنزین دونرخی دیگر فسادزا نیست» و در شرایطی که «درخت برجام بجای گلابی، بنزین سه هزارتومنی آورد» به استقبال چهارمین سالروز انتشار تیتر تاریخی «امضای کری تضمین است» می‌رویم.

دومین جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» تضمینی است برای ماندگاری این مقطع درخشان و چشم‌نواز در تاریخ روشنفکری ایران. با ارسال آثار طنز خود ما را در این امر سترگ یاری کنید.

آثار خود را در قالبها و موضوعات زیر برای دبیرخانه جشنواره ارسال کنید.
موضوعات:

۱٫ امضای کری تضمین است

۲٫ غربزدگی

۳٫ روشنفکری

۴٫ سلبریتی‌ها و آقازاده‌ها

۵٫ برجام

۶٫ عهدشکنی آمریکا و اروپا

۷٫ تجملگرایی و مصرف‌زدگی

۸٫ دلار ۴۲۰۰ تومانی

قالبها:

۱٫ شعر طنز

۲٫ نثر طنز

۳٫ کارتون و کاریکاتور

۴٫ موسیقی و پادکست طنز

۵٫ دابسمش و دوبله طنز

۶٫ موشن‌گرافیک و کلیپ طنز

۷٫استند آپ

 

شرایط ارسال اثر: ارسال اثر در تمامی بخش ها برای افراد آزاد است و محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.

ارسال مشخصات فردی و شماره تماس الزامی است.

ویدئوی استند آپ باید یک نفره و بین ۲ تا ۴ دقیقه باشد

کلیپ و موشن گرافیک طنز بین ۲ تا ۵ دقیقه باشد

مهلت ارسال:

۲۲ آذر ۹۸

 نحوه ارسال:

آی‌دی emzaye_kerry@ در پیامرسانهای بله، ایتا و تلگرام.

به نفرات برتر در هر حوزه علاوه بر کمپوت گلابی، جایزه نقدی نیز تعلق خواهد گرفت.
زمان برگزاری اختتامیه نیمه اول دی ماه خواهد بود.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 16    میانگین: 3.7/5]