اندر احوالات پسرک و کتاب

شیرجه قورباغه‌ای در استخر شادی

به بقالی نارسیده مردی را بر بساطی یافتند که هنگامه گرفته بود و دعوی آن می‌کرد که وی را در بساط کتاب‌هایی است که کاتب فاضل هریک اسرع‌الطریقِ به‌سامانیِ حال، شیرین‌ترین مقال را در آن آموخته، آن‌سان که هیچ پیرِ طریقی همانندش را به جنبنده‌ای نگفته.

تعبیر خواب همکار جدید

جای همکار بداخلاق بنشانید درخت

پس در خواب تخم‌مرغ را بگشاید تا نوع مصیبت بر وی آشکار آید. اگر در آن ماشین اسباب‌بازی مدل پراید بود، دلیل آن کند که همکار جدید همواره کارهایش را در فرغون نهاده، روی میز دیگر همکارانش چپه می‌کند.

گزارشی درباره فرآوری ذرات معلق

کودی برای کاکتوس‌های مُرده

با این ذرات گونه‌ای کود تولید می‌کنیم که برای احیای کاکتوس‌های مُرده به‌کار می‌رود؛ اما متأسفانه تاکنون نتوانسته‌ایم قدرت این کود را مهار کنیم. آنها با دریافت این کود، پس از اینکه با فریاد اعلام می‌کنند که قصد دارند آناناس بدهند، آن‌قدر زور می‌زنند که منفجر می‌شوند.

چه شد که صدام به ایران حمله کرد

شاخ‌شکسته‌ای پیت حلبی بر سر

طبق آمار درج‌شده در وبگاه رسمی آن دیوانه‌سرا، 97درصد ایشان زبان به تصدیق گشایند که «انصافاً این» و هریک پس از سپاسگزاری مبسوط از کلیه دست‌اندرکاران آن دیوانه‌سرا، طریق سامان خویش در پیش گیرند. آن 3درصد باقی نیز بین یک تا سه ساعت سر به جیب تفکر فرو برند و پس از آن همان کنند که آن 97درصد.

اندر احوالات رئیسعلی‌ و انگلیسی‌ها

دسته‌بیل‌ها درمقابل دلیر دلوار

رئیسعلی‌خان دلواری (حاکم دلوار) این افاضات انگلیس را شنیده، لای علوفه گذاشته به خورد بزهای تنگستان داده، گفت: «گوش‌های‌مان از شنیدن صدای انگلیسی ‌جماعت به تگری‌زدن افتاده، قصد داریم موجبات آسودگی گوش‌های‌مان را فراهم کنیم. این هم گِل!»

عنوان