برخورد دوگانه رسانه هاي طرفدار دولت با انتقاد مهران مديري
یک بام و دو تدبیر و امید!

راه راه: شما یادتون نمیاد، قدیم ترها حکایتی بود که: سال‌ها پیش و به رسم آن روزها، پیرزنی با دختر و پسرش و داماد و عروسش با هم زندگی می کردند. در یک شب گرم تابستان، همه روی پشت بام خانه خوابیده بودند. یک طرف بام، عروس و پسرش خوابیده بودند و طرف دیگر بام، دختر و دامادش. پیرزن دید که پسر و عروسش با فاصله خیلی کم، خوابیده‌اند، بیدارشان کرد و گفت:”در این هوای به این گرمی خوب نیست به هم چسبیده باشید، از هم جدا بخوابید!” در همین لحظه، نگاه پیرزن به دختر و دامادش در طرف دیگر بام افتاد و دید که آن دو با فاصله زیاد از هم خوابیده‌اند. گفت:” پسرم در هوای به این سردی، خوب نیست از هم جدا بخوابید. بروید کنار هم!” عروس که این طور دید بلند شد و گفت: “قربون برم خدا را… یک بام و دو هوا را… یک بر بام زمستون… یک بر بام تابستون”. حالا شده حکایت برخورد کاملاً مطابق با حقوق شهروندی رسانه های زنجیره ای طرفدار دولت با مهران مدیری.

این رسانه ها دستشان در کاسه حقوق شهروندی بود و داشتند برای ردیف کردن “عملکرد” برای دولت یازدهم دادار دودور می کردند که ناگهان مهران مدیری در برنامه پرطرفدار دورهمی یک کلمه گفت که “وضع معیشتی مردم خوب نیست” یا یادآوری کرد که ” دوستان وقتی خرشان از پل گذشت، وعده هایشان را فراموش نکنند”، همین! از همان فردایش روزنامه ها و کانالهای طرفدار تدبیروامید، پیراهن حقوق شهروندی را زمین گذاشتند و هرکدام با برداشتن هر وسیله ای که دم دستشان بود، مهران مدیری را کاردی کردند. حالا هرکدام به زبانی و به بیانی…

یکی نصیحت دوستانه را انتخاب کرد و “دوستانه” هر فحشی که بلد بود به این هنرمند، داد. دیگری اما شمشیر را از رو بست و رسماً مدیری را متهم به “تغذیه شدن از جای خاص” و “بی شناسنامه بودن” کرد. یک روزی نامه دیگر که شمارگان آن بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ تک نسخه است! بعد از آنکه سعی کرد نظر یک آدم حسابی را برای فحش دادن به مهران جلب کند و موفق نشد، خودش یک فیلم هالیوودی بزن – بزن نگاه کرد و هر فحشی که می توانست را بعد از ترجمه نوشت، گذاشت کنار.
اما بامزه تر، جالبتر و البته پَرت تر از همه، بانی فیلم بود که یک طرف صفحه اولش به مهران مدیری و اینکه “هرکس عملکرد دولت روحانی را نقد کند خیلی بَد است” پرداخت و طرف دیگر همان صفحه اولش و با فونت درشت نوشت:”دولت برای هنرمندان، امنیت فکری و بیان ایجاد کرده است” !! یا معنی امنیت را نمی دانند یا تا حالا کسی برایشان ایجاد نکرده است.

ثبت ديدگاه
عنوان