در باب آقای یونسی و حقوقش
معمولی باش ای غیر معمولی!

راه راه: شیخ علی یونسی، دستیار ویژه‌ی رئیس جمهور، اخیرا گفته است که ماهیانه ۵ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کند که این مقدار از حقوق یک فرد معمولی جامعه کمتر است! به راستی اینکه اکثر افراد جامعه‌ی ما غیر معمولی‌اند نگران کننده است. واقعا جامعه‌ی ما به کجا دارد می‌رود که این همه آدم غیر معمولی با حقوق زیر پنج میلیون در آن وجود دارد؟! اصلا همین آدمهای غیر معمولی هستند که باعث نمی‌شوند ما پیشرفت کنیم. در ادامه قصد داریم به دو نمونه از این غیر معمولی‌های جامعه اشاره کنیم تا شاید این افراد سر عقل بیایند و معمولی بشوند!

معلمان:

اگر از آن دسته از معلمان کنکوری که چهارصد صفحه نکته‌ی تستی در حلق دانش آموز فرو میکنند و پول خوبی به جیب می‌زنند فاکتور بگیریم، قشر معلمین از افراد غیر معمولی جامعه به حساب می‌آید. البته طبیعی هم هست که این قشر غیر معمولی باشد. شما فرض کنید هر روز که می‌خواهید به عنوان معلم وارد کلاس بشوید استرس این را داشته باشید که این دفعه چه نقشه‌ای توسط دانش‌آموزان برای شما کشیده شده است و ناچارید در ابتدا صندلی خود را چک کنید که پایه‌هایش محکم باشد و یا روی آن چیزی جاساز نشده باشد که بعد از نشستن بویش دربیاید! و یا مجبور باشید که یک مزدور از خود دانش آموزان را با قول دو سه نمره ارفاق گول بزنید تا آمار بدهد که وقتی رویتان به تخته است آن شخصی که صدای دلفین در می‌آورد کیست؟! حالا انصافا اگر خود شما بودید غیر معمولی نمی‌شدید؟! در نتیجه دریافت حقوقی در حد سه چهار میلیون تومان کمتر از آقای یونسی برای این افراد غیر معمولی کافیست!

کارگران:

متاسفانه این قشر، بسیار پر توقع می‌باشند. کسی نیست به این افراد بگوید که اگر به سختی کارتان اعتراض دارید در عوض هشتصد هزار تومان حقوق از خزانه دریافت می‌کنید! با دویست هزار تومان آن در یک ماه بخورید و بیاشامید ولی ریخت و پاش نکنید که اسرافه! ششصد هزار تومان آن را هم در بانک سرمایه گذاری کنید و با آن اجاره بهای منزل و قبوض آب و برق و گاز و جهیزیه دختر و پول دانشگاه فرزندان و هزینه‌ی اجاره‌ی باشگاه فرمانیه برای مراسم ازدواج پسرتان را بدهید و حالش را ببرید و بروید به جان آقای یونسی عزیز دعا کنید که با مشاوره‌های ویژه‌اش به رئیس جمهور، کشور را از ورطه‌ی نابودی نجات داد و دوباره نام ایران و ایرانی را سرافراز کرد. اگر هم حقوقتان اضافه آمد می‌توانید آخر هفته با خانواده بروید و نان داغ، شکلات داغ با مخلفات میل کنید. ضمنا در صورتی که به حق اوقات فراغت فرزندان در فیش حقوقی آن مسئول زحمتکش اعتراض دارید، با حق شلاقی که شما دارید و آن‌ها ندارند، حساب بی حساب می‌شوید. لازم به ذکر است که با اضافه کاری می‌توان این مقدار حقوق را تا سقف یک میلیون و خورده‌ای افزایش داد که البته توصیه نمی‌شود، چون پول زیاد آدم را خراب می‌کند!

ثبت ديدگاه
عنوان