کودکستان آقا مرسل منتشر شد

راه راه:اثری تازه از داوود امیریان با نام «کودکستان آقا مرسل» به‌عنوان جلد دوم رمان موفق «گردان قاطرچی‌ها» از سوی نشر کتابستان معرفت منتشر شد.

به نقل از خبرنگار مهر، انتشارات کتابستان معرفت، اثری تازه داوود امیریان را با عنوان «کودکستان آقا مرسل» که در واقع دومین مجلد از رمان نوجوانانه «گردان قاطرچی‌ها» به شمار می‌رود را روانه بازار کتاب کرد.

قهرمانان اصلی این رمان که در رمان نخست امیریان نیز حضور داشتند، دو نوجوان با عناوین سیاووش و دانیال هستند که در جبهه حضور دارند و رفتارهای آن‌ها و ماجراهایی که برایشان رخ می‌دهد، محور داستان را شکل می‌دهد.

امیریان در این رمان نوعی خاص از طنز زیرپوستی نوشتاری را برای روایت از دفاع مقدس به کار برده است که با استفاده از آن نویسنده در عین روایت جذاب و پرکشش از جنگ، به واسطه خلق برخی موقعیت‌های طنزآلود توسط شخصیت‌ها و در موقعیت‌های داستانی خوانش رمان را جذاب و زمینه را برای انتقال پیام داستان مهیا می‌کند.

کودکستان آقا مرسل
.
img_20170102_123209

در بخشی از فصل دوم این رمان می‌خوانیم:

دانیال پاشو دیگه. تو که پدر خواب را درآوردی شازده.

اما دنیال باز به سیاووش محل نگذاشت و خروپوفش قطع نشد.

سیاووش دفترش را لوله کرد و شترق به زانوی خود کوبید و جیغ کشید.

قربون بخت و اقبال خوشگلم برم. نگاه کن با چه عتیقه‌ای اومدم نگهبانی. دنیا رو آب ببره، اینو خواب می‌بره. دانیال زنده‌ای یا مردی؟

دانیال هیکل قلمبه‌اش را از راست به چپ چرخاند و در همان حال خواب آلود و کشدار غرید: چیه همه‌اش مثل خاله‌پیرزنا نق و نال می‌کنی؟ بزار بخوابیم، اَه

دستت درد نکنه، مثلا خیر سرمون تو سنگر کمین هستیم ها…

خب که چی؟

آرپی‌جی. الان دوساعته من بدبخت دارم تک وتنها پاس می‌دم. لاقل تو هم پاشو الکی از اون دریچه وامونده یه نگاهی به اطراف عراقی‌ها بنداز ببین چه غلطی دارن می‌کنن. راه دوری نمی‌ره والا.

عراقی‌ها هیچ غلطی نمی‌کنن. خیالت تخت.

پس اگر بعثی‌های وحشی ریختن سر جفتمون رو گوش‌تاگوش پخ‌پخ بردین حرفی نزنی‌ها؟

اونا همچین وجودی ندارن، تو هم حرف نزن بزار بخوابیم. عجب کنه‌ای هستی‌ها.

رمان‌ «کودکستان آقامرسل» به قلم داود امیریان در دو هزار و پانصد نسخه با قیمت ۱۴هزار و پانصد تومان از سوی انتشارات کتابستان معرفت روانه بازار کتاب شده است.

داود امیریان نویسنده داستان‌های نوجوان است که «جام جهانی در جوادیه»، «مترسک مزرعه آتشین»، «گردان قاطرچی‌ها» و… برخی از آثار اوست که تاکنون بارها تجدید چاپ و روانه بازار کتاب شده‌اند.

ثبت ديدگاه
عنوان