۵:۰۰ ب.ظ ۱۳۹۶-۰۸-۱۴

زندگینامه خواجه تيموچين ابن طلاق

آخر و عاقبت یک ضربه کاری!

شش ساله بود که توانست دود و دم بافور را حلقه کرده و بیرون دهد و تقریبا موفقیت های بعد از آن همه سو تفاهم بود.

نویسنده:

راه راه: خواجه تیموچین ابن طلاق ابوالبینی برخی، از دانشمندان، منجمان، فضانوردان و بزرگان عرصه دود و دم است که در صبحدم یک روز از روزهای دهه شصت، ساعت دو نصف شب، در قریه برخ، همه را از خواب انداخت و در خانه ای متشنج، تک و تنها پا به عرصه گیتی گذاشت.
چندروز پس از تولد او، بعد از این که پدر زیر بار این نرفت که شیر خشک او را آماده کند، مادرش، با قوطی سریلاک محکم بر سر پدرش کوبید و همان نیم مثقال احترامی هم که بین خانواده اش بود از بین رفت و شریان خاندان بریده شد.
شش ماهه بود که پدرش بعد از مصرف مواد در عالم توهم توانست رکورد پرتاب بچه را بزند. وقتی انگیزه این کار از او پرسیده شد توهم را انکار کرده، دور بودن کنترل تلویزیون را عنوان نمود و گفت که قصد داشته به صورت نقطه زدن با بینی او تلویزیون را خاموش کند.
وی علاقه خود به بافور و منقل را از همان کودکی نشان داد. هنگامی که پدر همراه با دوستان در خانه کنار بساط می نشستند او نیز در کنار بساط می نشست از محضر بزرگان مصرف سنتی چون بیژن نعشه،غلام بافور و اسی منقل تلمذ می کرد. شش ساله بود که توانست دود و دم بافور را حلقه کرده و بیرون دهد و تقریبا موفقیت های بعد از آن همه سو تفاهم بود.

اندکی بعد و در بحران پروسه طلاق والدین، همزمان با عملیات قتل بروسلی، مسئولیت او را نیز هیچکس برعهده نگرفت و وی مسئله ای حل نشده باقی ماند. در همین احوالات بود که توانست تا با التقاط حشیش و تریاک ماده مخدر جدیدی برای پرتاب به فضا و علاقه مندان این عرصه ابداع کند. ابداعی که تمام نعشگان، خرده فروشان، عمده فروشان و قاچاقچیان مواد در کل دنیا را انگشت به دهان کرد. در همان دوران بود که با مرحوم ابی خطر از بزرگان صنعتی کار آشنا شد و توانست صنعتی را نیز تجربه کند و استعداد خود را در صنعتی به کار گرفت. چند صباحی در محضر صنعتی کارانی چون شاپور تلکه، سامی کریستال و کامران بختک شاگردی نمود و با اندک اندوخته ای که از بار خشخاش کابل بدست آورده بود، با راه اندازی کارگاه کوچکی در دستشویی یکی از خانه های پایین شهر، دست به تولید زد و تحول بزرگی در صنعت شیشه و کریستال کشور رقم زد. در ابتدای کار به دلیل تازه کار بودن چند مورد اوردز و سنگکوب گزارش شد و تقریبا تمام مشتری هایش را از دست داد و زندگی اش سیاه تر از شب شد!

اما او دست از تلاش برنداشت و بعد از این شکست دوباره از صفر شروع کرد. چندسال آزگار پشت شمشادهای پارک ها و بوستان ها،در سرما و گرما و با وجود خطرات و تهدیدات دستگیری و… به خرده فروشی پرداخت و اگر فکر می کنید که با این کار توانست آدم موفقی شود سخت در اشتباهید؛ او همان بدبخت قبلی باقی مانده بود. از این کار هم نتوانست طرفی ببندد تا این که پدرش فوت کرده و با ارث و میراثی که از پدرش به وی به ارث رسیده بود توانست سرمایه ای به هم زده و لابراتوار دیگری در دستشویی یکی از منازل، اینبار در مرکز شهر تاسیس کند که حرکت از پایین به سمت مرکز شهر خود روند رو به جلویی بود.

در این لابراتوار علاوه بر عدم تکرار اشتباهات قبلی، به تصحیح خطاهای قبلی پرداخت. این بار دقتش کارساز بود و وی توانست مواد مرغوبی را برای فضانوردان نعشه مهیا سازد. در کمتر از یکسال توانست روی دست استادش، ابی خطر را بزند و در فکر ساخت یک نوع جدید التقاط سنتی و صنعتی به نام سُنعَتی بود که ابی خطر که از این موفقیت هراس ناک بود، مرام و معرفت را زیر پا گذاشت و آدم فروشی کرده، او را به نیروی انتظامی لو داد. ابی خطر چند دقیقه بعد از این کار سگکوب کرده و فوت کرد و خواجه ابوالبینی هیچگاه نفهمید که چه کسی او را فروخته است و تا لحظه آخر در حال برزخیِ خماریِ میان زمین و آسمان خویش باقی ماند.

سر انجام خواجه، در یکی از روزهای سرد زمستان، در حالی که با چندکیلو مواد صنعتی دستگیر شده بود، اعدام شد. وی در آخرین مصاحبه خود با خبرگزاری قاچاق نیوز،ضمن بیان این که آرزوی کودکی اش فضانورد شدن بوده ولی آخر سکوی پرتاب شده گفت: سلطان غم فقط مادر! هرچی دارم از لطف ننه و اون تقه ایه که زد تو ملاج آقام! وگرنه نه آقام معتاد می شد و نه طلاقی پیش میومد و منم الان یه درسخونده بی کار بودم عین بقیه…
.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از

راه راه: همزمان با چهارمین سالروز انتشار تیتر «امضای کری تضمین است» در روزنامه شرق، باشگاه طنز انقلاب اسلامی دومین دوره جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» را برگزار می‌کند.

در فراخوان این جشنواره آمده است:

اکنون که «این ۹۸ همون ۹۸ی شد که می‌خواست» و حال که «ابرها به پایین خود نگاه می‌کنند برای باریدن» و در روزهایی که «بنزین دونرخی دیگر فسادزا نیست» و در شرایطی که «درخت برجام بجای گلابی، بنزین سه هزارتومنی آورد» به استقبال چهارمین سالروز انتشار تیتر تاریخی «امضای کری تضمین است» می‌رویم.

دومین جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» تضمینی است برای ماندگاری این مقطع درخشان و چشم‌نواز در تاریخ روشنفکری ایران. با ارسال آثار طنز خود ما را در این امر سترگ یاری کنید.

آثار خود را در قالبها و موضوعات زیر برای دبیرخانه جشنواره ارسال کنید.
موضوعات:

۱٫ امضای کری تضمین است

۲٫ غربزدگی

۳٫ روشنفکری

۴٫ سلبریتی‌ها و آقازاده‌ها

۵٫ برجام

۶٫ عهدشکنی آمریکا و اروپا

۷٫ تجملگرایی و مصرف‌زدگی

۸٫ دلار ۴۲۰۰ تومانی

قالبها:

۱٫ شعر طنز

۲٫ نثر طنز

۳٫ کارتون و کاریکاتور

۴٫ موسیقی و پادکست طنز

۵٫ دابسمش و دوبله طنز

۶٫ موشن‌گرافیک و کلیپ طنز

۷٫استند آپ

 

شرایط ارسال اثر: ارسال اثر در تمامی بخش ها برای افراد آزاد است و محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.

ارسال مشخصات فردی و شماره تماس الزامی است.

ویدئوی استند آپ باید یک نفره و بین ۲ تا ۴ دقیقه باشد

کلیپ و موشن گرافیک طنز بین ۲ تا ۵ دقیقه باشد

مهلت ارسال:

۲۲ آذر ۹۸

 نحوه ارسال:

آی‌دی emzaye_kerry@ در پیامرسانهای بله، ایتا و تلگرام.

به نفرات برتر در هر حوزه علاوه بر کمپوت گلابی، جایزه نقدی نیز تعلق خواهد گرفت.
زمان برگزاری اختتامیه نیمه اول دی ماه خواهد بود.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 14    میانگین: 3.8/5]