۱۰:۵۰ ق.ظ ۱۳۹۸-۰۵-۰۱

سه نکته نهفته در یک مرگ

اجاره خانه را ندهید

یعنی این شخص به اندازه اجاره 11سال پول داشته اما پولش به خرید خانه نمی‌رسیده است. یکی از خرج‌های سنگین زندگی، اجاره خانه است، آن را ندهیم هم تا آخر عمر نمی توانیم خانه بخریم، پس به خرید خانه، فکر هم نکنید.

راه راه: جسد یک مرد فرانسوی، ۱۱سال پس از مرگ توسط صاحبخانه‌اش پیدا شد. اجاره خانه این شخص، به صورت خودکار از حساب او برداشت می‌شده است.
از اینکه صاحبخانه‌ای که ۱۱سال سراغی از آدم نگرفته است، چرا یهویی یاد آدم می‌کند، بگذریم، نکاتی از این قضیه قابل برداشت است که در ادامه به آنها می‌پردازیم:
۱٫ خانه نخرید
درست است که این نکته، هیچ کاربردی ندارد و پول ندارید که خانه بخرید اما حداقلش این است که می‌توانید بگویید به این دلیل خانه نخریدید، آنها هم که نمی‌فهمند اینجا ایران است و از اینجور تنها بودن‌هایی خبری نیست، باور می‌کنند.
۲٫ به خرید خانه فکرم نکنید
اجاره خانه مفووت(فوت شده) مذکور، به مدت ۱۱سال از حساب شخص برداشت می‌شده و حساب خالی نشده است، یعنی این شخص به اندازه اجاره ۱۱سال پول داشته اما پولش به خرید خانه نمی‌رسیده است. یکی از خرج‌های سنگین زندگی، اجاره خانه است، آن را ندهیم هم تا آخر عمر نمی توانیم خانه بخریم، پس به خرید خانه، فکر هم نکنید.
۳٫ اجاره خانه را ندهید
اگر شما اجاره خانه خود را پرداخت نکنید، هر روز، صاحبخانه به دیدار شما خواهد آمد، به این شکل در صورتی که کوچکترین اتفاقی برایتان افتاد، او با خبر خواهد شد. البته به اطرافیان تاکید کنید که این قضیه، صرفا برای این است که صاحب‌خانه از حالتان باخبر باشد و ربطی به اینکه به خاطر افزایش اجاره، پرداخت آن از توانتان خارج است، ندارد.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 2    میانگین: 3.5/5]

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از

راه راه: همزمان با چهارمین سالروز انتشار تیتر «امضای کری تضمین است» در روزنامه شرق، باشگاه طنز انقلاب اسلامی دومین دوره جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» را برگزار می‌کند.

در فراخوان این جشنواره آمده است:

اکنون که «این ۹۸ همون ۹۸ی شد که می‌خواست» و حال که «ابرها به پایین خود نگاه می‌کنند برای باریدن» و در روزهایی که «بنزین دونرخی دیگر فسادزا نیست» و در شرایطی که «درخت برجام بجای گلابی، بنزین سه هزارتومنی آورد» به استقبال چهارمین سالروز انتشار تیتر تاریخی «امضای کری تضمین است» می‌رویم.

دومین جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» تضمینی است برای ماندگاری این مقطع درخشان و چشم‌نواز در تاریخ روشنفکری ایران. با ارسال آثار طنز خود ما را در این امر سترگ یاری کنید.

آثار خود را در قالبها و موضوعات زیر برای دبیرخانه جشنواره ارسال کنید.
موضوعات:

۱٫ امضای کری تضمین است

۲٫ غربزدگی

۳٫ روشنفکری

۴٫ سلبریتی‌ها و آقازاده‌ها

۵٫ برجام

۶٫ عهدشکنی آمریکا و اروپا

۷٫ تجملگرایی و مصرف‌زدگی

۸٫ دلار ۴۲۰۰ تومانی

قالبها:

۱٫ شعر طنز

۲٫ نثر طنز

۳٫ کارتون و کاریکاتور

۴٫ موسیقی و پادکست طنز

۵٫ دابسمش و دوبله طنز

۶٫ موشن‌گرافیک و کلیپ طنز

۷٫استند آپ

 

شرایط ارسال اثر: ارسال اثر در تمامی بخش ها برای افراد آزاد است و محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.

ارسال مشخصات فردی و شماره تماس الزامی است.

ویدئوی استند آپ باید یک نفره و بین ۲ تا ۴ دقیقه باشد

کلیپ و موشن گرافیک طنز بین ۲ تا ۵ دقیقه باشد

مهلت ارسال:

۲۲ آذر ۹۸

 نحوه ارسال:

آی‌دی emzaye_kerry@ در پیامرسانهای بله، ایتا و تلگرام.

به نفرات برتر در هر حوزه علاوه بر کمپوت گلابی، جایزه نقدی نیز تعلق خواهد گرفت.
زمان برگزاری اختتامیه نیمه اول دی ماه خواهد بود.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 8    میانگین: 4.5/5]