خبرکش
حساسیت رانتی

توقفات

وزیر نفت دستور لغو استخدام دختر عضو کمیسیون انرژی مجلس را صادر کرد. همچنین فرآیند جذب همه قبول‎شدگان در آزمون جذب مدت معین نوین که در دوران زنگنه به صورت غیرشفاف و رانتی برگزار شده بود، نیز متوقف شد.
وی در ادامه گفت: «ما خودمان خیلی حساسیم و به این مسخره‌بازی‌ها حساسیت داریم. ولی اگر باز هم مردم اعتراض کنند، باید یک چیزهای دیگری را هم متوقف کنیم. تو رو خدا یواش یواش اعتراض کنید. یکهو همه را یک‌جا بخواهیم متوقف کنیم، کمر وزارتخانه رگ‌به‌رگ و خود وزارتخانه دچار شوک آنافیلاکسی می‌شود.»
جمعی از متوقف‌شدگان نیز در اعتراض به اعتراض مردم و متوقف شدنشان افزودند: «سفره که پهن بود، حالا می‌ذاشتین یه لقمه هم ما بزنیم گداها!»

یه‌دونه ل

شارل میشل، رییس شورای اروپا، در مراسم وداع با آنگلا مرکل در نشست رهبران اتحادیه اروپا در بروکسل در سخنان خود در به مناسبت وداع با صدراعظم آلمان گفت: «اجلاس سران بدون مرکل مانند «رم بدون واتیکان یا پاریس بدون برج ایفل» خواهد بود.»
وی در ادامه افزود: «یا مثلاً سیسیل بدون مافیا، اسپانیا بدون رئال و بارسا، یا قبرس بدون خر، یا واشنگتن بدون شارلاتان یا حتی برجام بدون تحریم‌های آمریکا.»
در همین حین گمانه‌زنی‌هایی درباره شباهت برج ایفل به آنگلا مرکل شد که به جاهای خوبی نرسید و گمانه‌زن‌ها ترجیح دادند نهایتاً شباهت را در این ببینند که مرکل و ایفل هردو یک دانه «ل» دارند و هم‌قافیه هستند.

 

چک قایم

خرم استاندار آذربایجان، در مصاحبه‌ای نسبت به سیلی خوردنش واکنش نشان داد و گفت: «این فرد به من سیلی زده چون همسرش را یک مرد واکسن زده…»
در همین راستا استانداران سایر استان‌ها در نامه‌ای به مراکز درمانی خواستار افزایش واکسن‌زن، پرستار و کلاً کادر درمان خانم در این مراکز شدند و افزودند: «پیشگیری بهتر از درمان است.»
چند استاندارِ در شرف تودیع و معارفه نیز اقدام به استخدام چند سیلی‌خور جهت رفع حملات احتمالی مراسمشان کردند.
برخی معترضان واکسیناسیون هم آن وسط اظهار کردند: «دیدید گفتیم واکسن ضرر داره، بیاه! اگه به روغن بنفشه و جوشونده و عنبرنسارا اعتقاد داشتید، الان یه آدم الکی سیلی نمی‌خورد. پس بشتابید… ۲۰درصد تخفیف ویژه‌ی جلوگیری از چک قایم هم برای استاندارها داریم.»

ثبت ديدگاه