حمایت همه‌جانبه گروه‌ها از هشتگ صدای آبان98 سلبریتی‌ها
زبان‌درازان!

راه راه: چند روز پیش تعدادی از سلبریتی‌ها در پستی هماهنگ، از اتفاق‌های به وجود آمده در آبان ماه گلایه و ابراز ناراحتی کردند. در آن پست اشاره شده آن‌ها، چهره جوان‌های زخمی را هنوز جلوی چشمان خود می‌بینند. احتمال قوی این جمله اشتباه بیان شده و منظور دوستان، پیشی و سگ‌هایی است که در بغل‌ و رختخواب‌شان حضور دارد تا جوانان ما. اما واکنش‌ها به این اتفاق زیاد بود و در همین راستا تعدادی از گروه‌ها و صنف‌های مختلف پست‌های مشابهی منتشر کردند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

شرکت خودروسازی:
در این روزهای تلخ که از پسِ سال‌ها از تاسیس این شرکت گذشته است، لحظه‌ای چهره‌ی زخمی جوانان و خودروهای مچاله و نصف‌شده از جلوی چشم‌هایمان دور نمی‌شود. جوانانی که خون پاک آن‌ها با بی‌تدبیری بر خاک ریخته شده و با انتساب‌شان به ما سعی بر نادیده گرفتن دست فرمان، شرایط آب‌وهوایی بد، آسفالت خراب و هوای نامطبوع داخل خودرو شده است.
آن‌ها فقط به‌جان‌آمدگانی بودند که چون هیچ گوش شنوایی نیافتند به جای فرغون، ‌سوار خودروهای ما شدند.
با جوانان چه می‌کنید؟ کدام خودرو را برای زنده ماندن مردم تولید کرده‌اید؟ تولید کدام خودرو را متوقف کرده‌اید؟
بدانید فریاد فرو خفته از خودروهای حلبی شما در گلوی فوت‌شده‌های این سرزمین در تاریخ ماندگار خواهد شد.

جمعی از کبوتران شکم روان:
این روزهای تلخ که از پسِ سال‌ها شهرنشینی و ماشینی‌شدن گذشته است، لحظه‌ای صورت عصبانی و فحش‌های رکیک جوانان عزیزی که تازه خودرو خود را از کارواش تحویل گرفته‌اند از جلوی چشم‌هایمان دور نمی‌شود.
جوانانی که خودروهای پاک آن‌ها با بی‌تدبیری شهرداری کثیف شده است و با انتساب این کثافت‌ها به ما، سعی بر نادیده گرفتن عدم وجود محل مناسب برای پارک خودروها و عدم ساخت دستشویی ویژه برای ما شده است. آن‌ها فقط به‌جان‌آمدگانی بودند که چون هیچ گوش شنوایی نیافتند، انگشت اشاره را به سمت پشت ما گرفتند.
با خودروها چه می‌کنید؟ کدام محل را برای جای پارک ساخته‌اید؟ کدام خودرو از دست شما در امان است؟
بدانید محل چغلی ما بر شیشه خودروی این جوانان در تاریخ ماندگار خواهد شد.

شکارچیان پرنده‌های مهاجر:
این روزهای تلخ که از پسِ سال‌های شکارچی شدن ما گذشته است، لحظه‌ای لذت خوردن گوشت لذیذ این پرندگان مهاجر از زیر زبان‌مان دور نمی‌شود.
پرندگان کمیاب و مهاجری که خون پاک آن‌ها با بی‌تدبیری پرندگان دیگر ریخته شده و انتساب این کار وحشتناک به ما سعی بر نادیده گرفتن مسئولیت محیط‌ زیست در قبال افزایش پرندگان بومی شده است.
این پرندگان به‌سیخ‌آمدگانی بودند که چون هیچ گوش شنوایی نیافتند، دیگر به سیخ شده بودند و حرفی نزدند.
با این پرندگان مهاجر چه کردید؟ تعداد کدام پرنده بومی را افزایش دادید؟ چرا پرنده‌ای به لذیذی گوشت پرندگان مهاجر ندارید؟

بدانید کاهش مهاجرت این پرندگان در تاریخ این سرزمین ماندگار خواهد شد.

دلال‌های فوتبال پایه:
در این روزهای تلخ فوتبال پایه که از پسِ فعالیت ما گذشته است، لحظه‌ای اشک‌های نوجوانان و جوانان مستعد فوتبالیست که از تیم‌های بزرگ خط خورده‌اند از جلوی چشم‌هایمان دور نمی‌شود. جوانانی که استعداد و غرور آن‌ها با بی تدبیری مربی‌ها نادیده گرفته شده و با انتساب این اتفاق به ما سعی بر نادیده گرفتن لذت پول زیاد و مربیان این جوانان شده است.
این جوانان به‌جان‌آمدگانی بودند که چون هیچ تیمی نیافتند، ناکارآمدی‌ها را در کوچه و محله فریاد زدند.
با این جوانان چه می‌کنید؟ کدام تیم را برای آن‌ها سهل الوصول کرده‌اید؟ چرا ارزش پول کم شده که باید با دلار با آن‌ها حساب کنیم؟
بدانید شوت‌های فرو خفته‌ در پاهای این جوانان بر پشت فوتبال این سرزمین ماندگار خواهد شد.

ثبت ديدگاه