۸:۵۲ ق.ظ ۱۳۹۸-۰۳-۲۲

سکوت پیشه من نیست

عاشق نعره ام و از سکوت بیزارم

در دست دیگرش فشفشه گرفته و پشت‌بند آن به مردم بوشهر پیام داده بود که: «لبان کودکانت را پرلبخند میخواهم

بوق نیوز گزارش می‌دهد؛
«سکوت پیشه من نیست!» شعار انتخاباتی نماینده‌ی مورد نظر -کاندیدای اصلاح‌طلب- در انتخابات گذشته بود که هم‌اکنون درگیر عزل و نصب مدیران شهری است. وی در دوره‌ی تبلیغات به کاندید پرسر و صدا نیز شهرت داشت که به ما چه؟! هم‌چنین شعارهای «عاشق نعره ام و از سکوت بیزارم»، «قاره بزن! شهروند که لال نیست!!» هم از دیگر شعارهای وی است. ایشان در دوره کاندیداتوری قول داده بود که هیچ وقت ساکت یک‌جا ننشینند. شده حتی بلند شوند بشکن بزنند. احتمالا به‌دلیل همین قول است که بصورت خستگی‌ناپذیری پیگیر عزل و نصب‌های درون‌شهری است.
وی پیش‌تر در یک حرکت ابداعی در پوسترهای تبلیغاتی‌اش بک گراندی از «طبل و باند و ساز و نی انبان» قرار داده بود، در یک دست ترقه و در دست دیگرش فشفشه گرفته و پشت‌بند آن به مردم بوشهر پیام داده بود که: «لبان کودکانت را پرلبخند میخواهم / ولی شرمنده پدرانت را عزل و دربند میخواهم»؛ طی مصاحبه ای حضوری، علت انتخاب این شعارها را اینگونه توضیح داد:
«تنها راهی که می توان شهر را از سکوت و دل مُردگی خارج کرد، تغییر مسئولینی است که زیادی سرشان توی کار خودشان است. اصلا اینها تا وقتی که هی فقط میروند سرکار و اگر یک روز مسیر رفتن به محل کارشان را عوض کنند، اصلا نمی دانند کی هستند و کجا آمده‌اند و اصلا سمت‌شان چیست، واقعا توقع دارید شهر هیجان داشته باشد؟!»
وی افزود:
«این تن بمیره راضی به بیکار شدنشون نیستما. ولی خب میبینید که زیادی شهر رو ساکت کردن!»
ایشان همچنین چندین راهکار برای اینکه شهر از این حالت خارج شود، ارائه دادند:
رئیس و مسئولینی که جدید انتخاب میشوند
هر روز صبح با برف شادی و فش فشه وارد اداره بشوند. درحالی که آهنگ «سلام من به دوستان به مردم هندوستان و…» را با صدای بلند، ترجیحا بلندگو بدست میخوانند.
هنگام اتمام ساعت اداری نیز اهنگ «خداحافظ گل ناز/ لبت به خنده شده باز/ امیدوارم دوست من / تورو ببینمت باز تورو ببینمت باز» را با همان کیفیت اجرا کنند تا لبخند و نشاط دوباره به زندگی مردم بازگردد. البته انتخاب آهنگ ها در روزهای آتی به سلیقه خود مدیر بستگی دارد. وی میتواند از آهنگ های بندری، پاپ، امید جهان و … انتخاب کند‌.
این کار باعث ایجاد لبخند و نشاط در کارمندان شده و «روحیشون رو جووون میکنه که راه برن و بشکن بزنند!»
ایشان همچنین افزودند که «هراز چندگاهی هم یه بازی دورهمی درسطح شهر برگزار میکنم که البته بازی اصلی بین شهردار و شورای شهر باشه و شهروندان هم طرف هر کدوم رو که دوست دارند رو میتونند بگیرند. و با طبل و دمبک و دیمبل ودیمبو راه انداختن، تیم خودشون رو تشویق کنند.»
وی با این وضع امیدوار است که در دوره بعدی نیز با حمایت مردمان شاد و بشکن زن، بتواند مجداد رای بیاورد که دور از ذهن هم نیست.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 1    میانگین: 4/5]

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از

راه راه: همزمان با چهارمین سالروز انتشار تیتر «امضای کری تضمین است» در روزنامه شرق، باشگاه طنز انقلاب اسلامی دومین دوره جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» را برگزار می‌کند.

در فراخوان این جشنواره آمده است:

اکنون که «این ۹۸ همون ۹۸ی شد که می‌خواست» و حال که «ابرها به پایین خود نگاه می‌کنند برای باریدن» و در روزهایی که «بنزین دونرخی دیگر فسادزا نیست» و در شرایطی که «درخت برجام بجای گلابی، بنزین سه هزارتومنی آورد» به استقبال چهارمین سالروز انتشار تیتر تاریخی «امضای کری تضمین است» می‌رویم.

دومین جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» تضمینی است برای ماندگاری این مقطع درخشان و چشم‌نواز در تاریخ روشنفکری ایران. با ارسال آثار طنز خود ما را در این امر سترگ یاری کنید.

آثار خود را در قالبها و موضوعات زیر برای دبیرخانه جشنواره ارسال کنید.
موضوعات:

۱٫ امضای کری تضمین است

۲٫ غربزدگی

۳٫ روشنفکری

۴٫ سلبریتی‌ها و آقازاده‌ها

۵٫ برجام

۶٫ عهدشکنی آمریکا و اروپا

۷٫ تجملگرایی و مصرف‌زدگی

۸٫ دلار ۴۲۰۰ تومانی

قالبها:

۱٫ شعر طنز

۲٫ نثر طنز

۳٫ کارتون و کاریکاتور

۴٫ موسیقی و پادکست طنز

۵٫ دابسمش و دوبله طنز

۶٫ موشن‌گرافیک و کلیپ طنز

۷٫استند آپ

 

شرایط ارسال اثر: ارسال اثر در تمامی بخش ها برای افراد آزاد است و محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.

ارسال مشخصات فردی و شماره تماس الزامی است.

ویدئوی استند آپ باید یک نفره و بین ۲ تا ۴ دقیقه باشد

کلیپ و موشن گرافیک طنز بین ۲ تا ۵ دقیقه باشد

مهلت ارسال:

۲۲ آذر ۹۸

 نحوه ارسال:

آی‌دی emzaye_kerry@ در پیامرسانهای بله، ایتا و تلگرام.

به نفرات برتر در هر حوزه علاوه بر کمپوت گلابی، جایزه نقدی نیز تعلق خواهد گرفت.
زمان برگزاری اختتامیه نیمه اول دی ماه خواهد بود.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 14    میانگین: 3.8/5]