چشم و هم چشمی

۱۲:۴۲ ق.ظ ۱۳۹۸-۰۷-۱۸

اگر شاغل نیستید با فرزندآوری به چرخه اقتصاد کمک کنید

عروسی زیر پوست کسبه

سر هر ماهگرد برایش جشن گرفته و خانوادگی به آتلیه بروید و آنقدر عکس بگیرید که هم حال‌ شما از عکس گرفتن بهم بخورد هم عکاس‌تان.

نویسنده:

راه راه: یک باور غلط بین ما ایرانیان وجود دارد که فکر می‌کینم اقتصاد مملکت را نفت می‌چرخاند، در صورتی که اقتصاد مملکت را چشم و هم‌چشمی می‌چرخاند. چشم و هم‌چشمی انواع و اقسام گوناگونی را شامل می‌شود که فرزندآوری در رتبه نخست این جایگاه قرار می‌گیرد به طوری که موقع تولد هر فرزند زیر پوست کسبه و تولید‌کنندگان عروسی‌است. البته منظور ما این نیست که در افزایش تعداد فرزندان چشم و هم چشمی صورت می‌گیرد، بلکه در ابعاد مختلف تربیتی و رشد فرزندان سعی می‌شود جوری آن‌ها پرورش بیابند که چشم عمه‌ی کوچک پسرداییِ جاری بزرگ‌تر نیز از حدقه بیرون بیاید. شاید بگویید خب این چه ربطی به اقتصاد دارد؟ کمی تحمل کنید عرض می‌کنم. می‌دانید که افسرده نشدن کودک و موفقیت او خیلی اهمیت دارد به همین خاطر اگر شما می‌خواهید پدر و مادر خوبی باشید باید نهایت تلاش‌تان را برای لاکچری بزرگ شدن فرزندتان بکیند تا خدایی نکرده عقده‌ای بار نیاید و به دوستانش حسادت نورزد و از آن طرف چشم خیلی‌ها هم در بیاید.
قدم اول جشن تعیین جنسیت است. ابتدا شما باید برای مدتی -هر چند کوتاه هم که شده- بر اخلاق افتضاح و عصبی‌تان غلبه کرده و  آنقدر خود را با احساس و مهربان و با عطوفتِ بچه‌ندیده نشان دهید که اگر جشن تعیین جنسیت نگرفتید همه انگشت در دهان بمانند و خود فامیل بیایند از شما درخواست کنند که تو را خدا یک جشن تعیین جنسیت برای آن طفلی که در شکم داری بگیر تا ما بدانیم چه موجودی قرار است به فامیل اضافه شود.

قدم دوم تهیه لوازم کودک است. پاشنه بازار را دربیاورید هرچه را که فکر می‌کنید ممکن است حسادت فامیل را ده چندان کند، از خریدش دریغ نکنید. مهم نیست که در آینده به آن احتیاجی پیدا کنید یا نه فقط بخرید.

قدم سوم جشن روزگرد است. در این مرحله شما صاحب یک کودک که به طور خیلیی اتفاقی یا دختر و یا پسر است، شده‌اید! پس باید برایش سنگ تمام بگذارید؛ مثلا از همان یک روزگی از او عکس گرفته و استوری اینستاگرام کنید. یادتان باشد بسته به چند روزه بودن کود ک این جمله را هم باید بنویسید: «عزیزم فلان روزگی‌ات مبارک، وان یکاد بخوانید و برفراز کنید» و اگر می‌خواهید لاکچری‌تر رفتار کنید سر هر ماهگرد برایش جشن گرفته و خانوادگی به آتلیه بروید و آنقدر عکس بگیرید که هم حال‌ شما از عکس گرفتن بهم بخورد هم عکاس‌تان.
قدم چهارم و پنجم و … جشن دندونی، جشن پی‌پی پارتی، جشن سینه‌خیز،‌جشن چهار دست‌و‌پا،‌ جشن دو پا، جشن سه‌پا (البته باید آنقدر خوش‌شانس باشید تا زنده بمانید و پیر شدن و با عصا راه رفتن کودک‌تان را ببینید) و کلی جشن دیگر که ترجیح می‌دهم اسمش را نیاورم اما شما باید همه را به نحو احسنت اجرا کنید تا آینده فرزندتان تضمین شود و فردی موفق و تحصیل کرده از آب در بیاید.

فرزند نمی‌خواهید؟ خب خدا سگ را برای چه آفریده؟ یک توله سگ را از پدر و مادرش جدا کنید و سرپرستی‌اش را برعهده بگیرید و آن‌قدر برایش خرج کنید و سنگ تمام بگذارید که انگار بچه واقعی خودتان است و خدایی نکرده کمبود پدرو مادر را احساس نکند و همچنین تمام قدم‌های بالا را روی توله‌تان پیاده کنید تا به درصد لاکچری بودن‌تان اضافه شود.

خیلی خوب. دیگر باید متوجه شده باشید چرا شب تولد یک نوزاد، زیر پوست کسبه و تولید‌کنندگان عروسی‌است. از فروشنده تخت و کمد کودک، تولیدکننده غذای کمکی، واردکننده پستونک ارتودنسی و پوشک ضد حساسیت، خانواده محترم رجبی و هرچه توی سیسمونی لازم است بگیر تا آرایشگاه و قناد و بزاز و عکاس و دامپزشک و غیره.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 6    میانگین: 3.8/5]

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 نظر دادن ها
0 پاسخهای موضوعی
0 دنبال کنندگان
 
پرواکنش ترین نظر
پرطرفدارترین نظرسنجی
1 نظر نویسندگان
ابراهیم کاظمی نوشتن نظرات اخیر
  اشتراک در  
جدیدترین قدیمی ترین بیشتر رای دادند
اطلاع از
ابراهیم کاظمی
مهمان
ابراهیم کاظمی

بسیار دقیق

راه راه: همزمان با چهارمین سالروز انتشار تیتر «امضای کری تضمین است» در روزنامه شرق، باشگاه طنز انقلاب اسلامی دومین دوره جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» را برگزار می‌کند.

در فراخوان این جشنواره آمده است:

اکنون که «این ۹۸ همون ۹۸ی شد که می‌خواست» و حال که «ابرها به پایین خود نگاه می‌کنند برای باریدن» و در روزهایی که «بنزین دونرخی دیگر فسادزا نیست» و در شرایطی که «درخت برجام بجای گلابی، بنزین سه هزارتومنی آورد» به استقبال چهارمین سالروز انتشار تیتر تاریخی «امضای کری تضمین است» می‌رویم.

دومین جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» تضمینی است برای ماندگاری این مقطع درخشان و چشم‌نواز در تاریخ روشنفکری ایران. با ارسال آثار طنز خود ما را در این امر سترگ یاری کنید.

آثار خود را در قالبها و موضوعات زیر برای دبیرخانه جشنواره ارسال کنید.
موضوعات:

۱٫ امضای کری تضمین است

۲٫ غربزدگی

۳٫ روشنفکری

۴٫ سلبریتی‌ها و آقازاده‌ها

۵٫ برجام

۶٫ عهدشکنی آمریکا و اروپا

۷٫ تجملگرایی و مصرف‌زدگی

۸٫ دلار ۴۲۰۰ تومانی

قالبها:

۱٫ شعر طنز

۲٫ نثر طنز

۳٫ کارتون و کاریکاتور

۴٫ موسیقی و پادکست طنز

۵٫ دابسمش و دوبله طنز

۶٫ موشن‌گرافیک و کلیپ طنز

۷٫استند آپ

 

شرایط ارسال اثر: ارسال اثر در تمامی بخش ها برای افراد آزاد است و محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.

ارسال مشخصات فردی و شماره تماس الزامی است.

ویدئوی استند آپ باید یک نفره و بین ۲ تا ۴ دقیقه باشد

کلیپ و موشن گرافیک طنز بین ۲ تا ۵ دقیقه باشد

مهلت ارسال:

۲۲ آذر ۹۸

 نحوه ارسال:

آی‌دی emzaye_kerry@ در پیامرسانهای بله، ایتا و تلگرام.

به نفرات برتر در هر حوزه علاوه بر کمپوت گلابی، جایزه نقدی نیز تعلق خواهد گرفت.
زمان برگزاری اختتامیه نیمه اول دی ماه خواهد بود.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 14    میانگین: 3.8/5]