۲:۲۷ ب.ظ ۱۳۹۸-۰۵-۲۲

مالیات بر ریه

شهروندانی که پنجره‌های خانه‌شان مجهز به شیشه رفلکس بوده موظف به تعویض شیشه یا چسباندن روزنامه از سمت خارج به پنجره‌ها هستند؛ شهروندانی که از این امر سرپیچی نمایند شیشه‌هایشان توسط شهرداری جمع خواهد شد.
 

نویسنده:

راه راه: متأسفانه علیرغم تلاش‌های صورت گرفته جهت کاهش دمای هوا، همچنان دمای هوا رو به گرمی می‌رود؛ لذا طرح‌های زیر جهت تسریع در این مهم، تقدیم مسئولان محترم می‌شود:

طرح اصطکاک
پیاده‌روی بر سطح سنگفرش و آسفالت خیابان‌ها موجب به‌وجود آمدن نیروی اصطکاک و تولید گرما می‌شود. شهروندانی که در طول روز بیش از ۱۵ دقیقه پیاده‌روی می‌کنند تصاویر آن‌ها توسط دوربین‌های مدار بسته ثبت شده و به میزان دقایق اضافی پیاده‌روی روزانه، ضربدر مساحت کف کفش ملزم به پرداخت جریمه هستند.

طرح تنفس
با توجه به تولید گرما در هر بازدم، به منظور کاهش دمای هوا در شهر، شهروندان با توجه به حجم ریه و میزان حرف زدن، ملزم به پرداخت عوارض خواهند بود؛ لازم به ذکر است، در این طرح برای مسئولین، نمایندگان مجلس و آقازاده‌ها، بسته‌های تشویقی ویژه در نظر گرفته خواهد شد.

طرح رفلکس
می‌دانیم اگر در مقابل یک شی نورانی، آینه‌ یا ذره‌بین قرار دهیم میزان تولید نور و گرما دوبرابر می‌شود؛ لذا شهروندانی که پنجره‌های خانه‌شان مجهز به شیشه رفلکس بوده موظف به تعویض شیشه یا چسباندن روزنامه از سمت خارج به پنجره‌ها هستند؛ شهروندانی که از این امر سرپیچی نمایند شیشه‌هایشان توسط شهرداری جمع خواهد شد.
 
طرح مشاغل
به صاحبان مشاغلی که مولد گرما هستند و به نوعی خواهند شد از جمله نانوایان، جوشکاران،‌ آشپزها، اتوشویان، سفالگران، مس‌گران،‌ فروشندگان آینه، شیشه‌های رفلکس و ذره‌بین، مالیات به میزان دوبرابر تعلق خواهد گرفت. در این طرح برای فروشندگان پنکه اعم از سقفی و رومیزی و کولر اعم از آبی و گازی و نصابان وسایل سرمایشی تخفیف در عوارض طرح تنفس در نظر گرفته خواهد شد.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از

راه راه: همزمان با چهارمین سالروز انتشار تیتر «امضای کری تضمین است» در روزنامه شرق، باشگاه طنز انقلاب اسلامی دومین دوره جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» را برگزار می‌کند.

در فراخوان این جشنواره آمده است:

اکنون که «این ۹۸ همون ۹۸ی شد که می‌خواست» و حال که «ابرها به پایین خود نگاه می‌کنند برای باریدن» و در روزهایی که «بنزین دونرخی دیگر فسادزا نیست» و در شرایطی که «درخت برجام بجای گلابی، بنزین سه هزارتومنی آورد» به استقبال چهارمین سالروز انتشار تیتر تاریخی «امضای کری تضمین است» می‌رویم.

دومین جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» تضمینی است برای ماندگاری این مقطع درخشان و چشم‌نواز در تاریخ روشنفکری ایران. با ارسال آثار طنز خود ما را در این امر سترگ یاری کنید.

آثار خود را در قالبها و موضوعات زیر برای دبیرخانه جشنواره ارسال کنید.
موضوعات:

۱٫ امضای کری تضمین است

۲٫ غربزدگی

۳٫ روشنفکری

۴٫ سلبریتی‌ها و آقازاده‌ها

۵٫ برجام

۶٫ عهدشکنی آمریکا و اروپا

۷٫ تجملگرایی و مصرف‌زدگی

۸٫ دلار ۴۲۰۰ تومانی

قالبها:

۱٫ شعر طنز

۲٫ نثر طنز

۳٫ کارتون و کاریکاتور

۴٫ موسیقی و پادکست طنز

۵٫ دابسمش و دوبله طنز

۶٫ موشن‌گرافیک و کلیپ طنز

۷٫استند آپ

 

شرایط ارسال اثر: ارسال اثر در تمامی بخش ها برای افراد آزاد است و محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.

ارسال مشخصات فردی و شماره تماس الزامی است.

ویدئوی استند آپ باید یک نفره و بین ۲ تا ۴ دقیقه باشد

کلیپ و موشن گرافیک طنز بین ۲ تا ۵ دقیقه باشد

مهلت ارسال:

۲۲ آذر ۹۸

 نحوه ارسال:

آی‌دی emzaye_kerry@ در پیامرسانهای بله، ایتا و تلگرام.

به نفرات برتر در هر حوزه علاوه بر کمپوت گلابی، جایزه نقدی نیز تعلق خواهد گرفت.
زمان برگزاری اختتامیه نیمه اول دی ماه خواهد بود.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 13    میانگین: 4/5]