۱۰:۱۱ ق.ظ ۱۳۹۸-۰۷-۰۳

نامه سرگشاده به وزیر ارتباطات

مایو!

به شما و پدر زنم هشدار می‌دهم که اگر تا ۱۰ روز دیگر کاری (روزهای تعطیل حساب نمی‌شود) اینترنت ما را دادید، که دادید، اگر ندادید یک بار دیگر 10 روز (البته این بار با احتساب روزهای تعطیل) به شما فرصت می‎دهم

راه راه: به نام خدا
جناب آقای آذری جهرمی وزیر محترم ارتباطات
سلام علیکم 
نمی‌دانم مرا می‌شناسید یا نه؟ولی من به خوبی شما را می‌شناسم چون هنوز جایش درد می‌کند.

شما در ۱۲ مرداد روز ملی ازدواج، قول اینترنت رایگان به زوج‌های جوانی دادید که در آن هفته ازدواج می‌کنند. اما اکنون بیش از گذشت یک ماه از آن قضیه خبری از اینترنت نشده است که این باعث شروع ماجرای ما بود.
 آقای وزیر! کاش باجناقم پایش می‌شکست و مرا به آزمایشگاه نمی‌برد. کاش مثانه‌ام خراب می‌شد و آن قوطی را پر نمی‌کردم. کاش سرنگ‌ها تمام می‌شد و خونم را در شیشه نمی‌کردند. زمانی که حرف اینترنت رایگان را زدید خانم فعلی‌ام‌ (شاید به زودی همسر سابق شود و نامزد آن زمانم) پایش را در یک کفش کرد که چون تو پول نداری برایم بسته بخری، حداقل بیا عقد کنیم تا به ما بسته اینترنت رایگان دهند و زندگی خود را متحول کنیم و کار و کاسبی اینترنتی راه بندازیم و چه و چه.
 محمد جواد! آقا محمد جواد! شک کرده‌ام نکند دست شما با پدر زنم در یک کاسه باشد؟! نکند با این قول مرا فریب داده اید که بعد از ۱۵ سال نامزدی سر سفره عقد بنشینم؟! آن هم زمانی که تنها دارایی‌ام ۴۵ هزار تومان یارانه بود که پدرم با کسر سهم کرایه خانه‌، ۲۰ هزار تومان بیشتر به من نمی‌داد.
وزیر جوان کابینه! شاید بهتر باشد همراه رئیس‌جمهور هرجایی نروید. آن هم در روزهایی مثل روز پرستار، پزشک و مهندس. آخر ایشان عادت دارند همه چیز را به هم ربط دهند. مانند حل شدن آب خوردن و برجام، کاهش دلار و برجام و همین آخری بستن دُم خبرنگاران به ما جهت گرفتن اینترنت هدیه، که به گمان باید بسته را بوسید و گذاشت در کوزه.
برادر جهرمی! چندین بار به سایت ثبت‌نام هدیه ازدواج سر زدم و پیگیر شدم ولی هر بار دچار مشکل می‌شد و جوابی نمی‌داد و مرا سرکار می‌گذاشت. چندین بار هم جلوی در وزارت آمدم اما نبودید. تا یک بار گفتند رفته‌اید مدارس کپرنشین را هوشمند کنید. آقای وزیر اگر بیایید و وضع زندگی مرا ببینید مطمئنم یک دکل مخابرات برای ما میزنید و خود شخص «هوشمند» را برای ما می‌آورید. آخر زندگی در چادر توی پارک کجا و مدرسه کپری کجا؟!
در آخر به شما و پدر زنم هشدار می‌دهم که اگر تا ۱۰ روز دیگر کاری (روزهای تعطیل حساب نمی‌شود) اینترنت ما را دادید، که دادید، اگر ندادید یک بار دیگر ۱۰ روز (البته این بار با احتساب روزهای تعطیل) به شما فرصت می‎دهم . چنانچه اینترنت رایگان ما فعال نشد، به تنهایی شورت مایو پا خواهم کرد و تک‌تک کابل‌های اینترنت ته دریا را با دندان خواهم جوید و قطع خواهم کرد، وسلام!

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 6    میانگین: 4/5]

2
دیدگاه بگذارید

avatar
1 نظر دادن ها
1 پاسخهای موضوعی
0 دنبال کنندگان
 
پرواکنش ترین نظر
پرطرفدارترین نظرسنجی
2 نظر نویسندگان
محسن انصاری نژادحسن کدیور نوشتن نظرات اخیر
  اشتراک در  
جدیدترین قدیمی ترین بیشتر رای دادند
اطلاع از
حسن کدیور
مهمان
حسن کدیور

باز به شما قولشو داده به ما همونم نداذه

محسن انصاری نژاد
مهمان
محسن انصاری نژاد

اینم قضیه مثل اون داستان سرباز و فرماندس که گفت وایسا واست لباس گرم بیارم و سرباز یخ زد! قول دادن بدتر از قول ندادن!

راه راه: همزمان با چهارمین سالروز انتشار تیتر «امضای کری تضمین است» در روزنامه شرق، باشگاه طنز انقلاب اسلامی دومین دوره جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» را برگزار می‌کند.

در فراخوان این جشنواره آمده است:

اکنون که «این ۹۸ همون ۹۸ی شد که می‌خواست» و حال که «ابرها به پایین خود نگاه می‌کنند برای باریدن» و در روزهایی که «بنزین دونرخی دیگر فسادزا نیست» و در شرایطی که «درخت برجام بجای گلابی، بنزین سه هزارتومنی آورد» به استقبال چهارمین سالروز انتشار تیتر تاریخی «امضای کری تضمین است» می‌رویم.

دومین جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» تضمینی است برای ماندگاری این مقطع درخشان و چشم‌نواز در تاریخ روشنفکری ایران. با ارسال آثار طنز خود ما را در این امر سترگ یاری کنید.

آثار خود را در قالبها و موضوعات زیر برای دبیرخانه جشنواره ارسال کنید.
موضوعات:

۱٫ امضای کری تضمین است

۲٫ غربزدگی

۳٫ روشنفکری

۴٫ سلبریتی‌ها و آقازاده‌ها

۵٫ برجام

۶٫ عهدشکنی آمریکا و اروپا

۷٫ تجملگرایی و مصرف‌زدگی

۸٫ دلار ۴۲۰۰ تومانی

قالبها:

۱٫ شعر طنز

۲٫ نثر طنز

۳٫ کارتون و کاریکاتور

۴٫ موسیقی و پادکست طنز

۵٫ دابسمش و دوبله طنز

۶٫ موشن‌گرافیک و کلیپ طنز

۷٫استند آپ

 

شرایط ارسال اثر: ارسال اثر در تمامی بخش ها برای افراد آزاد است و محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.

ارسال مشخصات فردی و شماره تماس الزامی است.

ویدئوی استند آپ باید یک نفره و بین ۲ تا ۴ دقیقه باشد

کلیپ و موشن گرافیک طنز بین ۲ تا ۵ دقیقه باشد

مهلت ارسال:

۲۲ آذر ۹۸

 نحوه ارسال:

آی‌دی emzaye_kerry@ در پیامرسانهای بله، ایتا و تلگرام.

به نفرات برتر در هر حوزه علاوه بر کمپوت گلابی، جایزه نقدی نیز تعلق خواهد گرفت.
زمان برگزاری اختتامیه نیمه اول دی ماه خواهد بود.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 16    میانگین: 3.7/5]