فارسی حرف زدن ترامپ

۲:۰۱ ب.ظ ۱۳۹۸-۱۱-۲۵

استعفای دسته‌جمعی تیم تحلیل و بررسی آمریکایی‌ها

هر چه تحلیل می‌کنیم، هیچ غلطی نمی‌کنیم!

ناگهان با سطح بسیار بالایی از خشونت تهدید کرد که می‌خواهد جگر مرا به صورت خام بخورد که با این تهدید دلیت اکانت کرده و با پاسپورتی تقلبی به مدت 3 هفته در پناهگاهی در گینه بیسائو مخفی و از ترس در خودم ترسیدم.

نویسنده:

راه راه:

جناب آقای دونالد جان ترامپ (Be more his esteem)

پرزیدنت محترم ایالات متحده آمریکا و حومه

با سلام و احترام

با توجه به رفتار غیرقابل پیش‌بینی ایرانیان در سال‌های اخیر، بدینوسیله ما اعضای کارگروه تحلیل و آنالیز کنش‌های سیاسی- روانشناختی مردم ایران تصمیم گرفتیم به صورت دسته‌جمعی و یک جا استعفای خود را ارائه داده برویم دنبال زندگی‌مان و شغلی که بتوانیم راحت‌تر نان حرام دربیاوریم و به خانه ببریم و بیش از این بیت‌المال شیطان رجیم را هدر ندهیم. همکاران ما در سایر کارگروه‌ها، بی‌خبر از پیچیدگی‌های تحلیل و بررسی مردم ایران، جوری به ما نگاه می‌کنند که انگار خودشان خیلی بارشان است! مثلا همین کارگروه تحلیل و آنالیز کنش‌های سیاسی- روانشناختی مردم ونزوئلا که خودشان عرضه ندارند یک تحلیلی بکنند که گوایدو زودتر رئیس‌جمهور بشود، طوری به ما متلک می‌اندازند که انگار جد و آبائشان در عین‌الاسد ضربه‌ مغزی نرم شده است.

اینها نمی‌دانند که ما توی تحلیل زبان اینها مانده‌ایم. همان روز اول صفحه‌هایی را در توئیتر به زبان فارسی باز کردیم تا به صورت میدانی بین آنها نفوذ کرده و تحلیل‌شان کنیم. اما با حجم عظیمی از واژه‌هایی نظیر اسکول، شاسکول، قزمیت، غازقولنگ، و… مواجه شدیم که بعد از بررسی کلیه لغتنامه‌های موجود و سرچ در گوگل، تنها فهمیدیم کلمه اول نام پرنده‌ای است که تابستان‌ها غذا جمع می‌کند و زمستان‌ها به منطقه دیگری کوچ می‌کند. بعد از آن کلیه ژورنال‌های پرنده‌شناسی را مطالعه کردیم و اثری از این پرنده در هیچکدام پیدا نکردیم.

اما زبان ایرانی‌ها تنها چالش ما نبود بلکه قسمت سخت ماجرا، تغییر ناگهانی رفتار آنهاست. مثلا خود حقیر بعد از این که با یکی از آنها بشدت دوست شدم و رابطه دوستانه و خوبی داشتیم در حالی که مشغول ردوبدل کردن پیام‌های دوستانه و صمیمانه بودیم، ناگهان با سطح بسیار بالایی از خشونت تهدید کرد که می‌خواهد جگر مرا به صورت خام بخورد که با این تهدید دلیت اکانت کرده و با پاسپورتی تقلبی به مدت ۳ هفته در پناهگاهی در گینه بیسائو مخفی و از ترس در خودم ترسیدم.

رفتار رونالدینیویی‌شان به اینجا ختم نمی‌شود. جوری به چپ نگاه کرده و به راست پاس می‌دهند که گاهی واقعا احساس می‌کنم دارند ما را دست می‌اندازند تا سرگرم شوند. مثلا در گروهی که بعد از چند ماه کار روانی توانسته بودیم ۸۰-۷۰ لیدر برای تحریم راهپیمایی تربیت کنیم و آنها را برای تبلیغ مویرگی این اندیشه در فضای مجازی پخش کنیم، یک دفعه آمدند عکس دسته‌جمعی با پرچم آتش گرفته آمریکا را منتشر کردند و آنجا بود که برای نخستین‌بار در جواب اعتراض من نام آن پرنده عجیب را آوردند.

همین وضعیت را در انتخابات و ترور قاسم سلیمانی تجربه کردیم که دیگر ادامه همکاری را برای‌مان بشدت امکان‌ناپذیر کرده است. 

در پایان برای کارگروه بعدی آرزوی موفقیت، صبر و آرامش اعصاب داریم و تنها تقاضای‌مان از آن مقام محترم این است که در صورت کشف ماهیت آن پرنده خاص توسط کارگروه جدید و دلیل احتمالی تشبیه کارگروه ما به آن پرنده، با وجود طبقه‌بندی اطلاعات، حتما ما را در جریان امر قرار دهید.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 7    میانگین: 4.1/5]

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 نظر دادن ها
0 پاسخهای موضوعی
0 دنبال کنندگان
 
پرواکنش ترین نظر
پرطرفدارترین نظرسنجی
1 نظر نویسندگان
ن م نوشتن نظرات اخیر
  اشتراک در  
جدیدترین قدیمی ترین بیشتر رای دادند
اطلاع از
ن م
مهمان
ن م

میخواستم پنج امتیاز بدم ولی نگو از راست به چپ بوده
برا همین یه امتیاز ثبت شد
ولی حقش ۵ امتیاز و چه بسا بیشتره!

راه راه: همزمان با چهارمین سالروز انتشار تیتر «امضای کری تضمین است» در روزنامه شرق، باشگاه طنز انقلاب اسلامی دومین دوره جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» را برگزار می‌کند.

در فراخوان این جشنواره آمده است:

اکنون که «این ۹۸ همون ۹۸ی شد که می‌خواست» و حال که «ابرها به پایین خود نگاه می‌کنند برای باریدن» و در روزهایی که «بنزین دونرخی دیگر فسادزا نیست» و در شرایطی که «درخت برجام بجای گلابی، بنزین سه هزارتومنی آورد» به استقبال چهارمین سالروز انتشار تیتر تاریخی «امضای کری تضمین است» می‌رویم.

دومین جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» تضمینی است برای ماندگاری این مقطع درخشان و چشم‌نواز در تاریخ روشنفکری ایران. با ارسال آثار طنز خود ما را در این امر سترگ یاری کنید.

آثار خود را در قالبها و موضوعات زیر برای دبیرخانه جشنواره ارسال کنید.
موضوعات:

۱٫ امضای کری تضمین است

۲٫ غربزدگی

۳٫ روشنفکری

۴٫ سلبریتی‌ها و آقازاده‌ها

۵٫ برجام

۶٫ عهدشکنی آمریکا و اروپا

۷٫ تجملگرایی و مصرف‌زدگی

۸٫ دلار ۴۲۰۰ تومانی

قالبها:

۱٫ شعر طنز

۲٫ نثر طنز

۳٫ کارتون و کاریکاتور

۴٫ موسیقی و پادکست طنز

۵٫ دابسمش و دوبله طنز

۶٫ موشن‌گرافیک و کلیپ طنز

۷٫استند آپ

 

شرایط ارسال اثر: ارسال اثر در تمامی بخش ها برای افراد آزاد است و محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.

ارسال مشخصات فردی و شماره تماس الزامی است.

ویدئوی استند آپ باید یک نفره و بین ۲ تا ۴ دقیقه باشد

کلیپ و موشن گرافیک طنز بین ۲ تا ۵ دقیقه باشد

مهلت ارسال:

۲۲ آذر ۹۸

 نحوه ارسال:

آی‌دی emzaye_kerry@ در پیامرسانهای بله، ایتا و تلگرام.

به نفرات برتر در هر حوزه علاوه بر کمپوت گلابی، جایزه نقدی نیز تعلق خواهد گرفت.
زمان برگزاری اختتامیه نیمه اول دی ماه خواهد بود.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 14    میانگین: 3.8/5]