۱۱:۲۲ ق.ظ ۱۳۹۸-۰۵-۰۱

کلاغ‌ها و سگ‌ها

قایقی كه با آن سفر می‌كنید مربوط به تیمور بینابینی و چنگیز سیبیل، دو تن از قاچاقچیان محترم گوسفند است و هیچ شباهتی به قایق سهراب نداشته و ندارد.

نویسنده:

راه راه: در پی گرانی گوشت و مطرح شدن مقوله قاچاق گوسفند به خارج، کلاغ‌ها و سگ‌های ایران در بیانیه‌ای رسمی ضمن تبریک جایگاه اجتماعی جدید گوسفندان نکات ارزنده‌ای را به ایشان گوشزد شدند.
در این بیانیه آمده است:
گوسفند! حال که دری به تخته خورد و شاخصه‌های اقتصادی چنان ضربتی بر اقتصاد کشور وارد نمود و شما گوسفندان نیز قاطی از ما بهتران شده‌، دارید به اقصی‌نقاط گیتی پهناور صادر می‌شوید، تمنا داریم کمی از گوسفندیت فاصله گرفته و بیاندیشید! البته بر همگان واضح است که اندیشیدن، عملی سخت و طاقت فرسا است که اولش نیز درد دارد.
از قضای حاجت، حالا چشم همه به دهان شماست و جهانیان به طرز احمقانه‌ای شما گوسفندان عزیز را نماینده جامعه حیوانات ایران می پندارند! مباد که زرق و برق این تازه به دوران رسیده‌ها، چشم گوسفندی‌اتان را پر کند و آن دیار را با آرمان‌شهر سهراب اشتباه بگیرید. قایقی که با آن سفر می‌کنید مربوط به تیمور بینابینی و چنگیز سیبیل، دو تن از قاچاقچیان محترم گوسفند است و هیچ شباهتی به قایق سهراب نداشته و ندارد. فلذا هر کجا بروید آسمان همین رنگ است. گول رفتار مودبانه و متشخصانه سگ‌های آن دیار را نخورید که به وقتش پاچه‌گیران قهاری هستند و کلاغ‌های آن‌جا نیز پس از پایان تاریخ مصرفتان چنان فضله بر قامتتان خواهند ریخت که تا شعاع هشتصد متری خانه خود توان تردد بیشتر نداشته باشید.
با آرزوی سفری خوش که در طبع گوسفندی‌اتان تحولی در خور ایجاد کند.

 
 
 
 
به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از

راه راه: همزمان با چهارمین سالروز انتشار تیتر «امضای کری تضمین است» در روزنامه شرق، باشگاه طنز انقلاب اسلامی دومین دوره جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» را برگزار می‌کند.

در فراخوان این جشنواره آمده است:

اکنون که «این ۹۸ همون ۹۸ی شد که می‌خواست» و حال که «ابرها به پایین خود نگاه می‌کنند برای باریدن» و در روزهایی که «بنزین دونرخی دیگر فسادزا نیست» و در شرایطی که «درخت برجام بجای گلابی، بنزین سه هزارتومنی آورد» به استقبال چهارمین سالروز انتشار تیتر تاریخی «امضای کری تضمین است» می‌رویم.

دومین جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» تضمینی است برای ماندگاری این مقطع درخشان و چشم‌نواز در تاریخ روشنفکری ایران. با ارسال آثار طنز خود ما را در این امر سترگ یاری کنید.

آثار خود را در قالبها و موضوعات زیر برای دبیرخانه جشنواره ارسال کنید.
موضوعات:

۱٫ امضای کری تضمین است

۲٫ غربزدگی

۳٫ روشنفکری

۴٫ سلبریتی‌ها و آقازاده‌ها

۵٫ برجام

۶٫ عهدشکنی آمریکا و اروپا

۷٫ تجملگرایی و مصرف‌زدگی

۸٫ دلار ۴۲۰۰ تومانی

قالبها:

۱٫ شعر طنز

۲٫ نثر طنز

۳٫ کارتون و کاریکاتور

۴٫ موسیقی و پادکست طنز

۵٫ دابسمش و دوبله طنز

۶٫ موشن‌گرافیک و کلیپ طنز

۷٫استند آپ

 

شرایط ارسال اثر: ارسال اثر در تمامی بخش ها برای افراد آزاد است و محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.

ارسال مشخصات فردی و شماره تماس الزامی است.

ویدئوی استند آپ باید یک نفره و بین ۲ تا ۴ دقیقه باشد

کلیپ و موشن گرافیک طنز بین ۲ تا ۵ دقیقه باشد

مهلت ارسال:

۲۲ آذر ۹۸

 نحوه ارسال:

آی‌دی emzaye_kerry@ در پیامرسانهای بله، ایتا و تلگرام.

به نفرات برتر در هر حوزه علاوه بر کمپوت گلابی، جایزه نقدی نیز تعلق خواهد گرفت.
زمان برگزاری اختتامیه نیمه اول دی ماه خواهد بود.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 16    میانگین: 3.7/5]