حکایات شیخ المذبذب

نصایح اربعه در مغشوشات تذکره

مرد همسایه گفت مژدگانی ده که چنان خبری دهم تو را تا به ملکوت درآیی، جارچیان خبر آورده‌اند خلقی از خلایق به دیار باقی شتافت.
شیخ گفت: “انا لله و انا الیه راجعون”، از واضحات خبر آوردی، جملگی خلایق در این عاقبتند.

مشاوره‌ی پیامکی دکتر ریاض مقسومی

ریاضت ریاضی

ولین مخاطبمون گفتند، من دچار بیماری فوبوریاضیا* هستم، و هروقت یک مسئله‌ی ریاضی را از نزدیک می‌بینم، دچار مشکلات تنگی نفس، تهوع، لرزش شدید دست و پا، سردرد، دل درد، گلودرد، ظهور دانه‌های قرمز و بالا آوردن کف و خون می‌شوم، راهکار شما برای حل این مشکل چیست؟

معرفی کتاب رازهای مدیریت استراتژیک پیشرفته لجستیکی با گرادیان نزولی

رازهای مدیریت

همیشه باید به خاطر داشت که این شرکت‌ها نیستند که به دنبال مدیرند، بلکه این مدیرها هستند که در جست‌جوی یک شرکتند تا بتوانند نام نیک خود را بر سردر آن حک کنند.

انشا؛چگونه به پدر و مادر خود احترام بگذاریم؟

ایکس باکس زیر سر محجبه ها

ما فکر می‌کنیم پدرمان قبلاً مادر یک بچه‌ی دیگر بوده است، چون خیلی وقت‌ها روسری سرش می‌کند و از خودش عکس می‌گیرد و در اینستاگرام می‌گذارد. ولی خوب چون مادر بودن خیلی سخت است و آن بچه هم حتماً بچه‌ی تخس و چغلی کنی بوده است، پدرمان تصمیم گرفته است که پدر ما باشد.

یادداشت

عزیز نسین؛ طنزپردازی که نمی‌خنداند

مهمت نصرت معروف به عزیز نسین نویسنده، مترجم و طنزنویس اهل ترکیه است که در سال‌های 1294 تا 1375 زندگی می‌کرده است و بعد از مرگش هم مثل همه انسان‌ها، نتوانست زندگی کند.  انتقاد به وضع فرهنگی، اجتماعی و سیاسی زمان خودش، قالب نوشته‌های طنز او را شکل می‌دهد.